Ligowiec Mistrzów - Halowe rozgrywki dla Firm i Instytucji
BRS Mistrzem Ligowca Mistrzów Zima 2019 !!!
Rozrywki Ligowca Mistrzów Zima 2019 dobiegły końca. Chyba nikt się nie spodziewał, że ostatnia kolejka zimowych zmagań przyniesie nam aż tyle emocji. W końcu w ostatniej serii w bezpośrednich starciach zapadały najważniejsze rozstrzygnięcia w tej edycji. Na najwyższy stopień podium Ekstraklasy Ligowca Mistrzów po krótkiej przerwie wrócił BRS, który w obecnych rozgrywkach wygrał wszystkie siedem meczów. W miniony czwartek Rade Jakić i spółka pokazali kto w tym sezonie był bezsprzecznie najlepszy i w bezpośrednim starciu o najważniejsze trofeum pokonali AZS WIT 12:3. Z kolei korespondencyjny pojedynek o krążki koloru brązowego pomiędzy Sante a JMP wygrali ci pierwsi, broniąc tym samym trzeciego miejsca w tabeli. Na zapleczu Ekstraklasy bezpośredni bój o złoto wygrała La Zabawa, która zwyciężyła niepokonaną dotąd Ultimę 5:2 i awansowała szczebel wyżej z pierwszego miejsca. Tymczasem los tak chciał, że byliśmy świadkami także bezpośredniej konfrontacji o najniższy stopień podium, w której PSK okazało się lepsze od RKS-u Okęcie o trzy gole. Zapraszamy na krótkie podsumowanie ostatniej kolejki futsalowych zmagań na hali przy Narbutta.

Ekstraklasa:

Wszyscy z zapartym tchem czekali na jedyny czwartkowy mecz Ekstraklasy, który miał rozstrzygnąć kwestię mistrzostwa Ligowca Mistrzów. Na przeciw siebie stanęły dwie drużyny, które do tej pory wygrały wszystkie sześć meczów – AZS WIT oraz BRS, ale niestety ci którzy przygotowali się na wielkie emocje musieli obejść się smakiem. Otóż Rafał Polakowski i spółka zagrali bardzo dobre zawody, nie dając rywali za wiele do powiedzenia, a wynik 7:1 do przerwy mówi sam za siebie. Po zmianie stron mecz nam się wyrównał, ale gracze w biało-niebieskich trykotach kontrolowali przebieg meczu, wygrywając finalnie 12:3 i zgarniając złote medale. Wicemistrzostwo przypadło „Akademikom”, którzy jednak na pocieszenie zdominowali klasyfikację indywidualne. Królem Zimy wśród strzelców z 17 golami został Paweł Wąs, natomiast pośród asystentów najlepszy okazał się Karol Bujalski, który zanotował 17 ostatnich podań. Mało tego Karol dołożył jeszcze 14 trafień i z 31 punktami został najbardziej wszechstronnym graczem zimowej kampanii. Trzecie miejsce na koniec sezonu wywalczyli gracze Sante, którzy w ostatniej kolejce bez najmniejszych problemów pokonali OBI 11:2. Do tak efektownego zwycięstwa poprowadził ich autor czterech goli i jednej asysty Piotr Kowalczyk. Tym samym Sante bez względu na wynik JMP zapewniło sobie trzecie miejsce na koniec sezonu. Tymczasem gracze „Jeronimo”chwilę później dopisali do swojego konta łatwe trzy punkty (otrzymali walkowera od bezawarii.com), które jak wspomnieliśmy nic już im nie dały. W pozostałym starciu bardzo ciekawe zawody stworzyli WideLaw z USP Zdrowie, a stawką tego meczu było utrzymanie. Obejrzeliśmy mecz pełen zwrotów akcji, w którym emocje sięgały zenitu. Pierwsze dziesięć minut należało do WL, które szybko wyszło na prowadzenie 4:0. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, tymczasem USP wróciło do gry i jeszcze do przerwy doprowadziło do remisu, który notabene utrzymywał się do 36'. Wtedy to zimną krwią wykazał się najlepszy na placu Kamil Kopeć, który dwukrotnie jeszcze pokonał bramkarza rywali, dając WideLaw zwycięstwo 7:5 i utrzymanie w elicie.

1 Liga:

Także wielkie emocje towarzyszyły nam w ostatnim tygodniu zmagań na zapleczu Ekstraklasy Ligowca Mistrzów Zima 2019. Scenariusz tego sezonu ułożył nam się tak, że również w pierwszej lidze w ostatniej serii byliśmy świadkami bezpośredniego starcia o krążki koloru złotego, a żeby tego było mało także o najniższy stopień podium biły się drużyny, które przed tą serią miały tyle samo punktów. W meczu o mistrzostwo liderująca do tej pory i niepokonana Ultima podejmował La Zabawę i to ona była w uprzywilejowanej sytuacji, mając trzy oczka więcej. Robert Raspopin i spółka musieli wygrać i tak też uczynili, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Wszystko rozstrzygnęło się ostatnich dziesięciu minutach. Do tego czasu oglądaliśmy wyrównany bój, w którym był remis 2:2. W ostatnich minutach więcej sił i koncentracji zachowała LZ, która wbiła jeszcze trzy gole, tryumfując ostatecznie 5:2. Tym samym debiutująca w naszych rozgrywkach La Zabawa wygrała pierwszoligowe rozgrywki, natomiast Ulitima zakończyła sezon z krążkami koloru srebrnego, a obie ekipy wywalczyły awans do Ekstraklasy. Równie ciekawie było w konfrontacji o najniższy stopień podium, gdzie po wielkich emocjach PSK pokonało RKS Okęcie, zostając trzecią drużyną pierwszej ligi. Mecz miał bardzo ekscytujący przebieg. Początek starcia należał do „Portugalczyków”, którzy szybko wyszli na prowadzenie 4:0 (4:1 do przerwy). Po zmianie stron nieoczekiwanie do gry wrócili gracze Okęcia, którzy nie dość, że odrobili stratę, to jeszcze w 30' objęli prowadzenie 6:5. To nie był jednak koniec emocji. PSK pokazało charakter i wróciło do gry, strzelając jeszcze cztery gole i tryumfując finalnie 9:6. Podium zatem mamy już w komplecie. Zostały nam klasyfikację indywidualne, które niemal w całości zdominował Naizan Martin. Otóż napastnik wicemistrzów z 16 golami wygrał wyścig po koronę króla strzelców oraz z 27 punktami został najbardziej wszechstronnym graczem pierwszej ligi. Z kolei miano najlepszego asystenta sezonu będzie musiał podzielić z graczem La Zabawy Patrykiem Borowskim, a obaj panowie zanotowali po 11 ostatnich podań. W ostatniej kolejce oprócz tych najważniejszych meczów rozegraliśmy jeszcze trzy starcia. Dwa razy na parkiet wybiegali gracze NO10.pl i dwa razy schodzili z niego jako zwycięzcy. Najpierw na otwarcie czwartkowych zmagań pokonali Tango Warszawa 6:2, natomiast na zakończenie po zaciętym boju odprawili z kwitkiem SRB 4:3. W obu meczach do zwycięstwa poprowadził ich Michał Zieliński, który w sumie tego wieczora zapisał na swoim koncie cztery gole i asystę. Dzięki tym zwycięstwom NO10.pl zakończyło sezon na dobrym piątym miejscu. W pozostałym starciu tej zimy SRB bez najmniejszych problemów pokonało Pilota 10:2. Kluczem do zwycięstwa okazała się dobra dyspozycja całego zespołu, który stworzył tego wieczora bardzo zgrany kolektyw. My z niego wyróżniliśmy autora hattricka i dwóch asysty Artura Usarka.