Sztuczna Trawa - co niedzielę na Warszawiance
#Ligowiec_Sztuczna_Trawa!
Podsumowanie kolejki #Ligowiec_Sztuczna_Trawa!

W miniony już weekend, grając systemem sobota-niedziela, odrabialiśmy zaległości w #Ligowiec_Sztuczna_Trawa! Najważniejszą informacją z rozgrywek Ekstraklasy było to, że poznaliśmy mistrza. Zostali nimi Chłopcy z Ferajny, którzy dosłownie w ostatnich sekundach meczu z Grospol.pl zapewnili sobie „zwycięski” remis 4:4. W I Lidze poznaliśmy już skład podium. Pierwsze miejsce przypadło AK Warszawiak Mokotów, drudzy byli ESFT Warszawa, na trzeciej pozycji finiszowali Tango Warszawa. Na drugim froncie dzięki dwóm zwycięstwom sezon bez straty punktów zanotowali bezawarii.com. Na trzecioligowych murawach OKS Służew i The Zombies dołączyli do grona medalistów. Zapraszamy na podsumowanie kolejki #Ligowiec_Sztuczna_Trawa!

Ekstraklasa:

W Ekstraklasie przed tą kolejką nie znaliśmy jeszcze mistrza, ale wszystko było w rękach Chłopców z Ferajny, którzy musieli zdobyć minimum cztery punkty, by sięgnąć po tytuł. I udała im się ta sztuka. CzF mieli zaplanowane w tej serii gier dwa spotkania. W pierwszych z nich dostali walkowera od AB MED-Serwis, więc w drugim, niedzielnym, potrzebny był im co najmniej remis z Grospol.pl. I wszystko szło po ich myśli, gdyż już po sześciu minutach prowadzili 2:0, na przerwę schodząc z bezpiecznym, wydawałoby się, wynikiem 3:1. Lecz zawodnicy w biało-czarnych trykotach prowadzeni przez Dominika Skorżę nie dość, że wyrównali, to jeszcze na sześć minut przed końcem wyszli do stanu 3:4. „Chłopcy” rzucili się do odrabiania strat, ale bili głową w mur i dopiero na sekundy przed końcem tego widowiska Wojtek Nowakowski zdecydował się na rozpaczliwą szarżę, po której zagrał piłkę w pole karne, a ta odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki. Po chwili usłyszeliśmy odgłos syreny i potyczka ta zakończyła się rezultatem 4:4. Co w konsekwencji dało mistrzostwo Chłopcom z Ferajny, gratulację! Jeśli zaś chodzi o Grospol.pl, to dzień wcześniej, w sobotę, grał jeszcze ze Spowolnionymi. I tutaj dał swoim rywalom prawdziwą lekcję futbolu, gromiąc ich aż 15:4. Bohaterami tej konfrontacji byli niewątpliwie Krzysztof Dębowski i Marek Kołodziejczyk, którzy zdobyli po 6 bramek. U pokonanych zaś plus możemy zapisać u Pawła Rybaka, autora 4 trafień dla swojej ekipy. Spowolnieni, po tak wysokiej porażce, mieli jeszcze do rozegrania drugi mecz w niedzielę z Inter Europol - Piekarnia Szwajcarska. Inter przed tą kolejką miał jeszcze matematyczne szanse na mistrzostwo, ale wyniki Chłopców z Ferajny ułożyły się tak, że w starciu ze Spowolnionymi wiedzieli, że będą grali co najwyżej o drugą pozycję. I dosyć mocno się to odbiło na ich postawie w pierwszej połowie, w której przegrywali już 0:4, by tuż przed przerwą zmniejszyć straty do 1:4. Po zmianie stron jednak pokazali klasę i dogonili przeciwników, ostatecznie remisując 4:4. Może i mistrzowski tytuł przeszedł im koło nosa, ale do ich gabloty trafią indywidualne statuetki – za najskuteczniejszego snajpera Ekstraklasy do Tomasza Halewskiego (22 bramki) i do Tomasza Piórkowskiego za najwięcej asyst (13 ostatnich podań). Obaj zawodnicy będą mogli jeszcze poprawić ten dorobek, gdyż czeka ich zaległe spotkanie z FC Hanoi. Jak je wygrają, to sięgną też po srebro. Póki co na drugim miejscu zameldowali się Przyjaciele, którzy ograli Służewiec 11:6. Do szatni jednak schodzili z wynikiem 2:3, ale w drugiej odsłonie swój koncert dał Maksym Chermisin, który zakończył tę potyczkę z bilansem 6 goli i 3 asyst. Przyjaciele po tym triumfie są już pewni miejsca na podium, pytaniem jest tylko, z jakiego kruszcu będzie ich medal? Na tę chwilę jest srebrny, brązowy zaś przypada Boca Juniors, którzy otrzymali walkowera z FC Hanoi, ale może się to jeszcze zmienić, gdyż, jak wspominaliśmy, Inter ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie zaległe. Służewiec z kolei również nadrobił ligowe zaległości, w niedzielę zmierzył się jeszcze z AB MED.-Serwis. Obie ekipy stworzyły ciekawe, pełne emocji widowisko. Ekipa ze Służewca prowadziła już 0:3 po 9 minutach, by jeszcze w pierwszej połowie dać się zbliżyć oponentom do stanu 2:3. W drugiej części ponownie odskoczyli na „odległość” dwóch bramek, ale zespół w czerwonych strojach nie załamał się tym i wyszedł na prowadzenie 5:4. Jak się okazało, nie utrzymał go, gdyż w ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny dla Służewca, a tego na bramkę zamienił Mateusz Komorowski, który dzięki temu skompletował hat-tricka.

I Liga:

Nie zabrało emocji również na pierwszym froncie. Na pierwszy ogień poszły drużyny FC K.A.C. i walczący o złoto AK Warszawiak Mokotów. I tutaj faworyt z Mokotowa nie pozostawił rywalom złudzeń i po dobrym występie wygrał 2:6. Głównymi postaciami tego meczu byli: zdobywca czterech goli Irek Kowal i wszędobylski Michał Orlik z dorobkiem dwóch trafień i dwóch asyst. AK WM w drugiej swojej planowanej potyczce dostali walkowera WM’19 i dzięki temu zakończyli wiosenne zmagania na pierwszym miejscu, bez porażki, z ledwie jednym remisem w ośmiu spotkaniach. Wielkie brawa! Sporo za to działo się za ich plecami. W hicie kolejki ESFT Warszawa, walczący o Ekstraklasę, pokonali Bastion 11:6 i zapewnili sobie srebrne medale. Do przerwy obserwowaliśmy zacięte widowisko, ale po zmianie stron drużyna w czarnych strojach w pełni kontrolowała przebieg boiskowych zdarzeń, co chwilę punktując przeciwnika. Prym wiódł w tym zwłaszcza Łukasz Karwowski, zdobywca pięciu bramek. Skład podium uzupełnili Tango Warszawa, którzy mieli do rozegrania w miniony weekend dwa starcia. W pierwszym z nich już do przerwy prowadzili 3:0 z Warriors-Real po hat-tricku Bernarda Przybyły, a w drugiej połówce nie zwalniali tempa i ostatecznie pokonali WR 9:2. Oprócz Przybyły wyróżnił się też Jan Goebel, ale o całej drużynie można było mówić w samych superlatywach. W swoim drugim spotkaniu TW również nie zawiedli i pewnie ograli Kokosy 4:0. Tym razem do victorii poprowadził ich duet Aleks Jaskolski i Michał Pruszyński. Te dwa zwycięstwa pozwoliły ekipie Tango Warszawa zdobyć brązowe medale. Pozycję niżej wylądował Bastion, który po porażce z ESFT, zrehabilitował się następnego dnia i okazał się lepszy od Warriors-Real. Już po po sześciu minutach nominalni goście prowadzili 0:5, ale potem do pracy wzięli się „Wojownicy” i doprowadzili do stanu 3:5. Końcówka jednak należała do Bastionu, który finalnie triumfował 4:8. Na słowa uznania zasłużył bohater meczu Kacper Wydra, u pokonanych świetnie zaś spisał się Robert Wasiuk.

II Liga:

Na drugoligowych boiskach bezawarii.com byli już pewni złota, ale i tak mieli do rozegrania jeszcze dwa starcia. Jak się okazało, oba wygrali i dzięki temu z kompletem ośmiu zwycięstw zakończyli wiosenne rozgrywki. W pierwszym swoim spotkaniu ze Sztukasami nie mieli łatwo, gdyż rywal pokazał się z bardzo dobrej strony. Do przerwy był remis 2:2, a po zmianie stron również obserwowaliśmy wyrównaną batalię. Ale lepsza końcówka w wykonaniu zawodników w biało-zielonych barwach sprawiła, że to oni mogli cieszyć się z wygranej 7:4. Świetnie spisali się szczególnie Cezary Uziębło i Andrzej Vertun, którzy byli wyróżniającymi się postaciami swojego zespołu. W drugiej swojej potyczce bezawarii.com otrzymali walkowera od BGC WAR Stars. Na placu nie stawiła się też ekipa Kotów z Ochoty, przez co Kolektiv mógł sobie dopisać trzy oczka. A takie rozstrzygnięcie otworzyło przed nimi drogę do brązowego medalu. Jeśli wygrają swój zaległy mecz z AZS PJATK, to zrównają się punktami ze wspomnianymi BGC WAR Stars i z Kotami z Ochoty, a w „małej tabeli” to oni mają najbardziej korzystny bilans z całej trójki i takim wypadku uzupełnią podium. AZS PJATK, oprócz konfrontacji z Kolektivem, będzie musiało jeszcze zagrać z pewnymi już drugiego miejsca Hmmm FC i z przedostatnim Polisquadem. W razie kompletu zwycięstw mogą awansować nawet na piątą pozycję.

III Liga:

Ciekawie było też w III Lidze. The Zombies bili się jeszcze o drugie miejsce w korespondencyjnym pojedynku z OKS Służew. I po sobotnich meczach obie ekipy mogły dopisać sobie po trzy punkty. OKS otrzymał walkowera od Ataku Klonów, Zombies zaś mieli znacznie poważniejsze wyzwanie przed sobą, gdyż ich oponentem był nowo koronowany mistrz Inter C.F.. Po naprawdę pasjonującym widowisku wygrali 8:6. W tym spotkaniu było wszystko, co najlepsze. Moc bramek, zwrotów akcji, wymiany ciosów i wysoki poziom. Kapitalne zawody rozegrał zwłaszcza Mateusz Bogusz, ale cała ekipa zasłużyła na duże uznanie. Po tak efektownym triumfie wydawało się, że przed The Zombies teoretycznie łatwiejsze zadanie, gdyż musieli pokonać przedostatni w tabeli Atak Klonów. I tu mieliśmy sporą niespodziankę, gdyż zespół w żółtych trykotach od początku dyktował warunki i jeszcze do przerwy prowadził 4:1. W drugiej odsłonie niewiele się zmieniło i ostatecznie Klony wygrały 7:4. Największa zasługę w tym wyniku miał Piotr Grzegorczyk, autor pięciu goli, doskonale spisał się też Wojciech Aftyka. The Zombies mimo przegranej liczyli się jeszcze w walce o srebro, ale do tego musieli trzymać kciuki za DTS, który musiał zabrać punkty OKS-owi. I było blisko tego scenariusza, gdyż zespół w pomarańczowych trykotach prowadził już dwoma golami. Lecz ekipa ze Służewia nie podłamała się takim stanem rzeczy i dzięki trafieniu Igora Hawryluka i dwóm bramkom Łukasza Tomaszewskiego finalnie zwyciężyła 3:2. Co, w ostatecznym rachunku, dało im drugie miejsce na „pudle”. DTS z kolei w ten weekend rozegrał jeszcze drugie starcie. I tutaj było interesująco, gdyż Roboclean po świetnej pierwszej części prowadził 3:1. Ale w drugiej odsłonie ich przeciwnicy przeżyli pełną metamorfozę i zdobyli aż dziewięć goli (pięć autorstwa Szymona Szewczuka), tracąc przy tym tylko jednego. Ostateczny rezultat 4:10 sprawił, że DTS awansował z ósmej pozycji na szóstą, a Roboclean finiszował oczko niżej.

Kontakt z opiekunem ligi jest możliwy pod adresem sztuczna @ ligowiec.pl oraz pod numerem telefonu 514-444-002.