Mamy środę, czeka nas zatem kolejna solidna dawka biznesowego grania. W Ekstraklasie Spowolnieni zmierzą się z ABC Parkiety, na drugim szczeblu obejrzymy aż dwa spotkania. Najpierw legalalliance.pl podejmie DSV, a potem Ministerstwo Obrony Narodowej sprawdzi formę FC K.A.C.. Na czwartoligowych murawach czeka nas mecz na szczycie pomiędzy Mobbyn Rangers i Ferajnową Rewolucją, a w piątej klasie rozgrywkowej także będzie ciekawie. Lider La Figa powalczy z Logifactem, a następnie na murawie zameldują się TK Ubezpieczenia II i New Cut. Zapraszamy na zapowiedź środowych meczów w Ligowiec Biznes!

Naszą zapowiedź rozpoczniemy od Ekstraklasy, a konkretnie od konfrontacji Spowolnionych i ABC Parkiety. Obie strony pilnie potrzebują punktów, by uciec z dołu tabeli, więc będzie batalia o sporą stawką. Niebiescy na tę chwilę nie mają żadnych zdobyczy, ale widać w grze ekipy Patryka Królika spory progres. ABC z kolei wiosną występowali ze zmiennym szczęściem, ale mimo wszystko będą tu delikatnym faworytem. Zwłaszcza że w świetnej dyspozycji utrzymuje się Łukasz Krupa.

 

Spowolnieni vs ABC Parkiety

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/ekstraklasa

 

Pora na II Ligę, gdzie zaplanowaliśmy dwa starcia. Na początek przyjrzymy się konfrontacji dwóch wyjątkowo nieobliczalnych ekip, czyli legalalliance.pl i DSV. Obie strony potrafią zaskakiwać, a wytypować ich wynik jest nie lada wyzwaniem. Stąd też tutaj może zdarzyć się dosłownie wszystko. Dodatkowym smaczkiem będzie pojedynek snajperski pomiędzy Robertem Łatasiem i Piotrem Smoluchem. I naszym zdaniem od tej dwójki będzie zależało najwięcej w tym meczu.

W drugiej potyczce, pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej i FC K.A.C. także powinno być ciekawie. Na tę chwilę nieco lepiej radzi sobie MON, który aktualnie znajduję się na pozycji wicelidera. W czym ogromny udział miało trio Piotr Litwiński – Krzysztof Dębowski – Marek Kołodziejczak. Goście zaś po słabszym otwarciu sezonu ostatnio się przełamali (po znakomitym występie Kamila Kozłowskiego) i jesteśmy przekonani, że KAC będzie chciał iść za ciosem. A co z tego wyjdzie? Tego dowiemy się już dziś wieczorem.

 

legalalliance.pl vs DSV

Ministerstwo Obrony Narodowej vs FC K.A.C.

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/ii-liga

 

Schodzimy dwa piętra niżej, do IV Ligi. Tam zobaczymy mecz na szczycie pomiędzy Mobbyn Rangers i Ferajnową Rewolucją. Obie drużyny są w czubie, dzieli ich zaledwie jeden punkt, zarówno jedni, jak i drudzy, są w naprawdę dobrej formie. A do tego nie brak w ich kadrach indywidualności. Takich jak Dawid Flores czy też Patryk Grzelak. A to zwiastuje ogrom mocnych wrażeń i znakomite widowisko, w którym nie powinno zabraknąć goli.

 

Mobbyn Rangers vs Ferajnowa Rewolucja

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/iv-liga

 

Na sam koniec przechodzimy do V Ligi, gdzie już na otwarcie czeka nas solidna dawka emocji w spotkaniu La Figa z Logifactem. Patrząc tylko przez pryzmat tabeli, to faworytem powinien być aktualny lider z Kamilem Pawelczykiem u steru. Lecz większe doświadczenie w Ligowcu mają goście, w których barwach ostatnio świetnie prezentuje się Tomasz Nitecki. Toteż nic tutaj nie jest przesądzone przed pierwszym gwizdkiem.

Następnie obejrzymy rywalizację TK Ubezpieczenia II z New Cut. I tutaj spodziewamy się zaciętego widowiska, w którym każdy wynik jest możliwy. W obu kadrach są zawodnicy mogący zrobić różnicę (jak Dawid Pluta czy Robert Raspopin), sporo będzie też zależało od dyspozycji dnia. My tu zagramy na bezpieczny remis, ale nie możemy wykluczyć żadnego rozstrzygnięcia.

 

La Figa vs Logifact

TK Ubezpieczenia II vs New Cut

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/v-liga