Przed nami wieczór pełen emocji w rozgrywkach biznesowych. Mamy czwartek, a to oznacza, że będziemy dziś grali w trzech ligach na dwóch obiektach: na Warszawiance i SGGW. Na drugim froncie hitowo zapowiada się starcie Aurovitas z ERGO Technology & Services S.A., na trzecioligowych murawach DS Team powalczy o przełamanie z rozpędzającą się Piłkawką. Na czwartym szczeblu przed liderem SM Warszawa w teorii łatwe zadanie, bo będą mierzyli się z pogrążoną w kryzysie Veolią Energią Warszawa, ale w futbolu nigdy nic nie jest na sto procent pewne. Zapraszamy na zapowiedź czwartkowych spotkań w Ligowiec Biznes!

Najwięcej, bo aż 3 mecze obejrzymy w II Lidzie. Tu na otwarcie DSV podejmie CMS. Nominalni gospodarze mimo starań Artura Chojnackiego nie zdobyli jesienią nawet punktu. Ich rywale zaś na ten moment mają 4 oczka (w czym ogromną zasługę ma zdobywca 9 goli Kuba Kot). Kto tutaj będzie górą? Nieco więcej szans dajemy CMS, ale być może DSV w końcu się przebudzi? Zobaczymy.

Następnie na murawie zameldują się Old But Good oraz ProService Finteco. Tutaj delikatnym faworytem będą OBG z Mateuszem Jancarzem na czele. Nominalni gospodarze w pierwszym mecze pomiędzy tymi drużynami wygrali 7:4 i teraz też mogą powtórzyć ten wynik. Aczkolwiek Łukasz Zalewski z Pawłem Pawłowskim na pewno zrobią wszystko, by zrewanżować się za tamtą porażkę.

Na sam koniec zostanie nam potyczka Aurovitas z ERGO Technology & Services S.A.. W pierwszym spotkaniu, sprzed ponad miesiąca, aktualny lider rozbił ERGO aż 5:0, ale od tego momentu goście ani razu nie przegrali i w chwili obecnej dzięki postawie duetu Marek Kamiński – Maciej Pastuszka znajdują się w top3. Zatem przed Aurovitas spore wyzwanie, ale mając w składzie Roberta Warakomskiego i Marka Kozakowskiego są tu w stanie zgarnąć pełną pulę. Chociaż, coś czujemy, że będzie dużo trudniej niż za ostatnim razem.

 

DSV vs CMS

Old But Good vs ProService Finteco

Aurovitas vs ERGO Technology & Services S.A.

https://www.ligowiec.pl/leagues/jesien-2023-ligowiec-biznes/ii-liga

 

Schodzimy piętro niżej, do III Ligi. Tu wystartujemy od USP Zdrowie i Lagardere Travel Retail. Tu szanse oceniamy mniej więcej po równo, chociaż ostatnio w lepszej dyspozycji są zawodnicy LTR. Marcin Mazur i spółka po znakomitym początku jesieni wpadli w dołek, ale tu mogą się przełamać. O ile oczywiście znajdą sposób na bramkostrzelnego napastnika Lagardere Tomka Hermanowskiego.

Potem na boisku pojawią się DS Team i Piłkawka. Dominik Szymański et consortes jesienią nie zdobyli jeszcze punktu i jeśli coś się w ich grze nie zmieni, to będzie o to trudno w najbliższym meczu. A to dlatego, że Żółto-czarni z Bruno Jasicem na czele złapali ostatnio wiatr w żagle i w dwóch poprzednich występach zgarnęli sześć oczek. I według nas pójdą za ciosem, ale nie lekceważylibyśmy przeciwników, bo ci mogą w każdej chwili odpalić.

 

USP Zdrowie vs Lagardere Travel Retail

DS Team vs Piłkawka

https://www.ligowiec.pl/leagues/jesien-2023-ligowiec-biznes/iii-liga

Na zwieńczenie zapowiedzi czwartkowych wydarzeń została nam IV Liga. W tej jako pierwsi zagrają Veolia Energia Warszawa i SM Warszawa. Biało-czerwoni w tym sezonie zawodzą i dość powiedzieć, że nie zdobyli jeszcze ani jednej bramki jesienią. Chociaż Mateusz Dziura robił wszystko, by VEW przełamali się. Problemów ze strzelaniem goli nie mają aktualni liderzy z Sebastianem Śranickim na szpicy. SM W poza jednym remisem wszystko dotąd wygrywali i dzisiaj będą zdecydowanym faworytem do zwycięstwa.

Starcie Aecom EC z NASK United zapowiada się na bardziej wyrównane. Tu bukmacherzy co prawda nieco wyżej cenią akcje Zielonych z Mateuszem Serafinem i Bartoszem Cieślakiem na czele, ale NASK także ma swoje atuty i może tu powalczyć o korzystne rozstrzygnięcie. Jeśli na murawie pojawi się Mateusz Jałosiński, to trzy oczka są w zasięgu NU. Lecz my tu postawimy na Aecom, który do tej pory prezentował się bardziej solidnie.

 

Veolia Energia Warszawa vs SM Warszawa

Aecom EC vs NASK United

https://www.ligowiec.pl/leagues/jesien-2023-ligowiec-biznes/iv-liga