Mamy czwartek, więc jak zwykle w ten będziemy zamykać kolejną serię gier w biznesie. Już dziś, w razie zwycięstwa Plusa, możemy poznać mistrza w III Lidze. Dodatkowo, szanse na „przyklepanie” podium mają ERGO Technology & Services S.A. w Ekstraklasie i LS Airport Services w I Lidze. Ciekawie powinno być też na drugim froncie, gdzie bardzo ważny mecz rozegra bijący się o złoto ProService Finteco. Na czwartoligowych murawach na potknięcie nie może sobie pozwolić Mobbyn Rangers, stopień niżej czeka nas rywalizacja Logifactu z DS Teamem. Zapraszamy na zapowiedź czwartkowych spotkań w Ligowiec Biznes!

Naszą zapowiedź zaczniemy Ekstraklasą, a konkretnie meczem Aurovitas z ERGO Technology & Services S.A.. Nie mamy wątpliwości, kto będzie faworytem tych zawodów. Tu stawiamy na ERGO z Piotrem Kalinowskim na szpicy. Goście, w razie wygranej, zapewnią sobie miejsce na pudle, ale tutaj trzeba uważać na rywali. Granatowi swój jedyny punkt zdobyli właśnie z ERGO (po bardzo dobrym spotkaniu Tomka Jerzaka), no a historia lubi się powtarzać.

 

Aurovitas vs ERGO Technology & Services S.A.

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/ekstraklasa

 

Przechodzimy płynnie do I Ligi, gdzie zobaczymy w akcji BCG War Stars oraz LS Airport Services. Zaczniemy od gospodarzy. Karol Łukasik i jego świta, mimo że obecnie zamykają tabelę, wciąż mogą mieć nadzieje na podium. W znacznie lepszej sytuacji jednak są goście. Piotr Zduński i spółka w razie wygranej zapewnią sobie miejsce na pudle i tutaj to właśnie oni będą delikatnym faworytem. Chociaż pamiętamy, że w pierwszym meczu górą byli BCG, więc nie możemy tu wykluczyć żadnego scenariusza.

 

BCG War Stars vs LS Airport Services

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/i-liga

 

Pora na II Ligę. Tutaj przed wielkim wyzwaniem stanie ProService Finteco. Łukasz Zalewski et consortes, jeśli marzą o mistrzostwie, nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów. I chociaż Niebiescy nie są w tak dobrej dyspozycji jak w zeszłym sezonie (gdzie zdobyli złoto), to wciąż niesamowicie silny zespół z Patrykiem Borowskim czy Piotrem Ignaczewskim w składzie. Więc wcale nie jest powiedziane, że Pilotą nie uda się coś tu ugrać, ale Tomek Hubner z PS F jest w takim gazie, że może tu zrobić różnicę.

 

ProService Finteco vs Pilot

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/ii-liga

 

Już dziś możemy poznać zdobywcę najcenniejszego trofeum w III Lidze. Stanie się tak, jeśli Plus pokona Lagardere Travel Retail. Nie będzie jednak o to łatwo. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi ekipami było 5:5 i wcale nie będziemy zaskoczeni, jak LTR z Pawłem Milczarem na szpicy powtórzą to osiągnięcie. Mimo wszystko postawimy tu na Czarka Śledziaka i jego świtę, gdyż ich doświadczenie może okazać się kluczem do sukcesu.

 

Lagardere Travel Retail vs Plus

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/iii-liga

 

Przeskakujemy do IV Ligi, gdzie już dziś, w razie straty punktów Mobbyn Rangers z Było Strzelać, mistrzem zostanie pauzująca Ferajnowa Rewolucja. Czy tak się stanie? BS, a zwłaszcza Mikołaj Smoleński, ostatnio zaimponowali zwycięstwem z Piłkawką, ale tu, rzecz jasna, faworytem będzie wicelider z powracającym do składu Damianem Górniakiem na czele.

W drugim spotkaniu na placu zobaczymy Inter oraz Piłkawkę. Załoga w białych trykotach może jeszcze myśleć o podium, stąd też jesteśmy przekonani, że powalczą tu o pełną pulę z ostatnią drużyną w tabeli. A Valeriy Sumarev zrobi wszystko, by to właśnie jego ekipa wygrała. Goście z kolei znajdują się w dołku, ale pamiętamy też, że w pierwszym meczu pomiędzy tymi brygadami to oni byli górą (po świetnym występie Kacpra Korony). I wcale nas nie zdziwi, jeśli Piłkawka powtórzy ten wyczyn.

 

Było Strzelać vs Mobbyn Rangers

Inter vs Piłkawka

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/iv-liga

 

Na sam koniec została nam V Liga, a gdzie zaplanowane mamy spotkanie Logifactu z DS Teamem. Pierwsze starcie tych drużyn było niezwykle zacięte. Lepsi byli wówczas Czerwoni (3:2, po bardzo dobrym występie Pawła Głażewskiego). I tutaj gospodarze także wydają się być delikatnym faworytem, ale trzeba będzie uważać na zawsze groźnego Dimę Hroshkina.

 

Logifact vs DS Team

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/v-liga