Po emocjach związanych z reprezentacją możemy z czystym sumieniem wrócić do rywalizacji biznesowej. A tutaj też, rzecz jasna, będzie ciekawie. W Ekstraklasie obejrzymy szlagier, czyli starcie Interu Europol z Saints United. Na pierwszym szczeblu swoje nadzieje na złoto postara się przedłużyć ProService Finteco, ale na ich drodze stanie nieobliczalne legalalliance.pl. Podobnie będzie w III Lidze, gdzie wciąż matematyczne szanse na mistrzostwo ma Plus, który podejmie Kokosy. I na koniec, w IV Lidze DS Team zmierzy się z New Cut. A to oczywiście nie wszystkie mecze, jakie rozegramy dziś na boiskach SGGW i Warszawianki. Zapraszamy na zapowiedź piłkarskiej środy w Ligowiec Biznes!

W Ekstraklasie już na dzień dobry czeka nas hit, czyli konfrontacja Inter Europol z Saints United. Każda strata punktów może tu być bolesna i tyczy się to obu ekip, które wciąż mogą myśleć o złocie. W poprzednim meczu było 6:7 dla Świętych (po fenomenalnym widowisku, w którym w głównych rolach wystąpili Tomasz Piórkowski i Łukasz Kosa) i teraz też zapowiada nam się wyrównana batalia, w której każde rozstrzygnięcie jest możliwe.

Następnie na murawie zobaczymy w akcji Spowolnionych i PKO Ubezpieczenia. Może i zdobywcy mistrzostwa z zeszłego sezonu nie błyszczą zimą tak jak jesienią, ale to wciąż PKO będzie tu faworytem do triumfu. Zwłaszcza że w gazie jest Kamil Zawistowski. Niebiescy z kolei po awansie do elity jeszcze ani razu nie zapunktowali (mimo starań Andrija Halajko) i trudno przypuszczać, że uda im się to tym razem. Chociaż kto wie? W pierwszym spotkaniu Spowolnieni sprawili trochę problemów rywalom.

 

Inter Europol vs Saints United

Spowolnieni vs PKO Ubezpieczenia

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-biznes/ekstraklasa

 

Przechodzimy do II Ligi, gdzie zaczniemy meczem, który jest kluczowy dla obu ekip. Legalalliance.pl musi tu wygrać, by przedłużyć swoje nadzieje na medale, ProService Finteco z kolei, jeśli przegra albo zremisuje, straci szanse na mistrzostwo. Toteż spodziewamy się tu sporo walki, ale też goli, gdyż na placu powinni się pojawić Kamil Kapica i Robert Łataś – dwóch czołowych strzelców na drugim froncie.

Następne spotkanie też będzie miało dużą stawkę. DSV wciąż może myśleć o miejscu w top3, FC Oldboys zaś są wiceliderem, ale nadal nie są pewni podium. Zatem i tu będzie, o co walczyć, gdyż ewentualne zwycięstwo może okazać się niezwykle istotne w drodze do obranego celu. A porażka będzie bolesna w swoich konsekwencjach. Kto tu będzie górą? My przewidujemy, że wynik będzie oscylował w okolicach remisu, ale być może Artur Chojnacki albo Toan przesądzą o triumfie? Tego dowiemy się już wieczorem.

 

legalalliance.pl vs ProService Finteco

DSV vs FC Oldboys

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-biznes/ii-liga

 

W IV Lidze zainaugurujemy zmagania w Grupie Niemistrzowskiej. I tam od razu będziemy świadkami meczu o sześć punktów pomiędzy DS Team i New Cut. W rundzie zasadniczej lepsi byli NC (po świetnym występie Piotra Kiewesza), ale na ten moment wyżej w tabeli są DS T (w czym duży udział miał Przemek Tyczyński). Obie ekipy biją się o utrzymanie i ewentualne zwycięstwo w tych zawodach może być sporym krokiem w tym kierunku, więc będzie tu, o co walczyć. A to zapowiada nam interesujące widowisko.

 

DS Team vs New Cut

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-biznes/iv-liga-runda-2-niemistrzowska

 

Na zwieńczenie naszej zapowiedzi została nam V Liga, gdzie obejrzymy jedno spotkanie, Montowni Rozrywki z Manchesterem. W pierwszym meczu, na początku sezonu, lepsza byli MR (wygrana 12:3), ale od tego momentu Czerwoni zrobili spory progres. A dodatkowo mają w swojej kadrze bramkostrzelnego Viacheslava Ufimceva. Mimo tego tu delikatnym faworytem będzie Montownia z Michałem Dębskim na czele, ale tu nie możemy wykluczyć żadnego wyniku.

 

Montownia Rozrywki vs Manchester

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-biznes/v-liga