W czwartkowy wieczór będziemy zamykać ósmy tydzień rywalizacji biznesowej. I już dziś wyniki mogą ułożyć się tak, że poznamy pierwszych mistrzów. Szanse na to mają ERGO Technology & Services S.A. w I Lidze, OBI na trzecim szczeblu i Lagardere Travel Retail na piątym poziomie. A oprócz tego czeka nas też sporo emocji na pozostałych levelach, o czym szczegółowo napisaliśmy w lekturze naszej zapowiedzi piłkarskiego czwartku w Ligowiec Biznes. Na którą już teraz wszystkich zapraszamy!

W Ekstraklasie przed nami jedno spotkanie, pomiędzy TK Ubezpieczenia i Grospol.pl. Gdy ponad miesiąc temu Pomarańczowi po fenomenalnych zawodach w wykonaniu Vitalii Leyluha pokonali Grospol 4:3, wydawało się, że to oni będą głównym kandydatem do złota. Ale od tego czasu TK U wpadli w dołek i przegrali następne cztery mecze. Co innego goście, którzy na ten moment są liderem i jeśli tu wygrają, to będą już o włos od mistrzostwa. Naszym zdaniem są duże na to szance, zwłaszcza że w świetnej formie jest Aleksander Dzięcielski. Lecz coś czujemy, że TK Ubezpieczenia nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

TK Ubezpieczenia vs Grospol.pl

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-biznes/ekstraklasa

 

Jak wspomnieliśmy we wstępie, już dziś możemy poznać mistrza w I Lidze. Żeby tak się stało, muszą być spełnione trzy warunki. Po pierwsze, punkty muszą ABC Parkiety. Po drugie, Aurovitas także nie może wygrać. A po trzecie, lider ERGO Technology & Services S.A. musi zgarnąć pełną pulę. Czy jest to możliwe? Ocenimy poniżej.

W pierwszym starciu Ministerstwo Obrony Narodowej podejmie wspomniane ABC Parkiety. MON w tym sezonie zawodzi i na pewno nie będzie faworytem starcia z trzecim zespołem w tabeli, który jeszcze uczestniczy w wyścigu o złoto. Toteż tu raczej nie spodziewamy się niespodzianki, ale jeśli w składzie Ministerstwa będzie Marek Kołodziejczyk, to Fioletowi mogą mieć trochę problemów. Niemniej, stawiamy na ABC i coś czujemy, że duet Łukasz Krupa – Grzegorz Spytek znowu coś ustrzeli.

Następnie na placu zameldują się ERGO Technology & Services S.A. oraz BCG War Stars. Lider w tym sezonie tylko dwukrotnie nie sięgał po komplet oczek i tak się składa, że raz plany pokrzyżowali im zawodnicy BCG z Karolem Łukasikiem na czele. I nominalni goście są w stanie to powtórzyć, ale tutaj trzeba będzie znaleźć sposób na Piotra Kalinowskiego i Marka Wójcika z ERGO. Jak to się uda, to jest nadzieje, ale, mimo wszystko, tu bukmacherzy wyżej cenią akcje Granatowych.

Na sam koniec Aurovitas podejmie Old But Good. W pierwszej potyczce górą był aktualny wicelider i tu przewidujemy, że drużyna w Granatowych trykotach może ponownie triumfować. Gospodarze nie mają innego wyjścia, jeśli jeszcze marzą o najcenniejszym trofeum. Albo o planie minimum, jakim jest miejsce na pudle. Jan Petrosjan z pewnością postara się o to, by to właśnie jego ekipa wygrała. Lecz OBG z Mateuszem Jancarzem na szpicy jest nieobliczalne i jak ma swój dzień, to może pokonać każdego. I wcale nie możemy wykluczyć takiego scenariusza.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej vs ABC Parkiety

ERGO Technology & Services S.A. vs BCG War Stars

Aurovitas vs Old But Good

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-biznes/i-liga

 

Pora na III Ligę, Grupę Mistrzowską, gdzie czeka nas potyczka Plusa z Kokosami. Załoga w błękitnych trykotach ma jeszcze małe nadzieje na złoto, ale w wypadku jakiejkolwiek straty punktów, tytuł już dziś wpadnie w ręce OBI (aktualnego lidera). Jesteśmy przekonani, że Mateusz Tietz zrobi wszystko, by tak się nie stało. Fioletowi zaś są obecnie na trzeciej lokacie, ale konkurencja nie śpi, więc i oni muszą tu powalczyć o pełną pulę. Do czego koniecznie będą bramki i asysty Younessa Achaha Boune. A to oznacza, że będzie tu ciekawie.

 

Plus vs Kokosy

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-biznes/iii-liga-runda-2-mistrzowska

 

W III Lidze w Grupie Niemistrzowskiej zobaczymy w akcji Niemłode Wilki i Było Strzelać. W pierwszym spotkaniu, na inaugurację sezonu, górą były Wilki i teraz powinno być podobnie, o co już powinien zadbać duet Tomek Kaniewski – Wojtek Zaniewski. BS z kolei bywa nieobliczalny, ale ta ekipa ma spory potencjał. Sporo też będzie zależało od tego, jaki skład uda się zebrać Grzegorzowi Rudzie, ale jeśli będzie dobry, to Było Strzelać może tu powalczyć o korzystny wynik.

 

Niemłode Wilki vs Było Strzelać

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-biznes/iii-liga-runda-2-niemistrzowska

 

Będziemy też rywalizować w IV Lidze, w Grupie Niemistrzowskiej. I tu czeka nas konfrontacja Henkel Polska z FC REVIVAL. W pierwszym meczu, jeszcze w rundzie zasadniczej, było 3:3 i tutaj spodziewamy się, że również obejrzymy zacięte widowisko, w którym wynik będzie oscylował wokół remisu. Ostatnio w lepszej formie są Błękitni z Yevheniim Slauto na czele, ale być może Henkel z Szymonem Miką na kierownicy przypomni sobie, jak się wygrywa? Zobaczymy!

 

Henkel Polska vs FC REVIVAL

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-biznes/iv-liga-runda-2-mistrzowska

 

W V Lidzie już dziś możemy poznać odpowiedź na najważniejszą zagadkę – kto będzie mistrzem? Przed wielką szansą stanie Lagardere Travel Retail, którym do szczęścia wystarczy remis z ostatnim w tabeli NASK United. A zważywszy na to, że LTR do tej pory wygrali wszystkie swoje spotkania, to w teorii mamy tutaj pewniaka. Nie tak prędko. A to dlatego, że przed tygodniem NASK przełamał się i zrobił to w takim stylu, że wcale się nie zdziwimy, jak zawodnicy tej drużyny sprawią faworyzowanemu rywalowi sporo problemów. Jak na placu będzie Krystian Pawlak z Duc Anem, to Lagardere będą musieli mieć się na baczności. Aczkolwiek ich forma mówi sama za siebie, a duet Paweł Milczar – Tomek Hermanowski może tu po raz kolejny zrobić różnicę. I to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz.

 

Lagardere Travel Retail vs NASK United

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-biznes/v-liga