Jesteśmy już niemal na samym finiszu wiosennych rozgrywek w biznesie. I już dziś możemy poznać kolejnych 3 złotych medalistów. Przed wielką szansą stanie ProService Finteco w II Lidze, Ferajnowa Rewolucja na czwartym szczeblu oraz TK Ubezpieczenia II na piątym froncie. A to nie wszystko, co mamy zaplanowane na dzisiejszy wieczór, zatem nie będziemy przedłużać i od razu zaprosimy na zapowiedź środowych spotkań w Ligowiec Biznes!

Naszą zapowiedź rozpoczniemy ekstraklasowym meczem pomiędzy ABC Parkiety i FC Natolin. Jeśli chodzi o Fioletowych z Łukaszem Krupą na szpicy, to tutaj ich obecna pozycja (4.) na pewno już się nie poprawi. Ani nie pogorszy. Lecz mimo wszystko Parkiety powinni tu powalczyć o pełną pulę. Jeśli zaś chodzi o wicelidera, to nie ma tu innego wyjścia niż wygrana. W razie porażki załoga z Ursynowa może stracić szanse na złoto, ale jesteśmy przekonani, że Paweł Milczarek zrobi wszystko, by tak się nie stało.

 

ABC Parkiety vs FC Natolin

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/ekstraklasa

 

Przechodzimy do I Ligi, gdzie na dzień dobry obejrzymy w akcji Deluxe Barbershop oraz LS Airport Services. W pierwszym spotkaniu dość nieoczekiwanie wygrali Deluxe (4:1 po koncercie Hasana Huseyna), ale teraz LS z Krzysztofem Zającem na ataku mają swoje cele. W razie triumfu Lotnicy zapewnią sobie wicemistrzostwo, ale i Barbershop może myśleć o podium w wypadku, jak zdobędzie pełną pulę. A to zwiastuje wielkie emocje.

A grze o pudło pozostają jeszcze TK Ubezpieczenia. Co prawda załoga, w której prym wiedzie Łukasz Grochala, obecnie jest na 5. lokacie, ale ma jeszcze 2 mecze do rozegrania. W pierwszym z nich, w środę, TK U podejmą BCG War Stars. Goście mieli ostatnio kłopoty z zebraniem składu, ale jeśli stawią się mocną paką na te zawody, to mogą tu powalczyć o zwycięstwo. Z Karolem Łukasikiem u steru jest to jak najbardziej w zasięgu, zwłaszcza że w pierwszej potyczce to BCG było lepsze (4:3).

 

Deluxe Barbershop vs LS Airport Services

TK Ubezpieczenia vs BCG War Stars

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/i-liga

 

Ogromne emocje czekają nas w II Lidze, gdzie już dziś możemy poznać mistrza. Stanie się tak, jeśli ProService Finteco pokona legalalliance.pl. Lider będzie tu zdecydowanym faworytem, ale, jak doskonale wiemy, Fioletowi to ekipa, która lubi sprawiać niespodzianki. I wcale nie jest wykluczone, że to oni osiągną tu korzystny wynik, chociaż mimo wszystko stawiamy na ProService. Dodatkowym smaczkiem będzie pojedynek o koronę króla strzelców 2 najlepszych snajperów ligi, czyli Roberta Łatasia i Tomka Hubnera. Innymi słowy – będzie się działo.

 

legalalliance.pl vs ProService Finteco

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/ii-liga

 

Złotego medalistę możemy też poznać w IV Lidze, gdzie Ferajnowej Rewolucji do szczęścia wystarczy remis z Było Strzelać. Taki wynik sprawi, że to zespół w białych trykotach zgarnie mistrzowski wazon. Nam się jednak wydaje, że Ferajnowa z Patrykiem Grzelakiem na czele nie będzie kalkulować i powalczy o pełną pulę. Chociaż trzeba tu będzie uważać na Arkadiusza Urmanowskiego, czołową postać Było Strzelać.

 

Było Strzelać vs Ferajnowa Rewolucja

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/iv-liga

 

Na sam koniec została nam V Liga, gdzie także istnieje szansa na wyłonienie złotego medalisty. Zanim do tego dojdzie zobaczymy na placu 2 ekipy z dołu stawki, czyli DS Team i New Cut. W pierwszym spotkaniu zdecydowanie lepszy był DS T (11:2 po fantastycznym występie Krzysztofa Chmielnika), ale w ostatnich tygodniach to NC z Robertem Raspopinem prezentują lepszą formę. I wcale nas nie zdziwiłaby sytuacja, gdy to goście wezmą rewanż. Aczkolwiek nie możemy wykluczyć tu żadnego wyniku.

W drugim spotkaniu przed wielką okazją staną TK Ubezpieczenia II. Pomarańczowi, w razie zwycięstwa z Logifactem, sięgną po mistrzowski wazon. Tomek Kotlimowski i jego świta będą tu, rzecz jasna, faworytem, ale pamiętamy też, że w pierwszym starciu tych drużyn był remis 5:5 (i to Czerwoni dowodzeni przez Tomka Niteckiego bliżsi byli sukcesu, gdyż prowadzili w 38 minucie 5:4). Zobaczymy, czy i tym razem Logifact sprawi problemy wyżej notowanemu przeciwnikowi, ale my jednak zagramy na TK U.

 

DS Team vs New Cut

TK Ubezpieczenia II vs Logifact

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/v-liga