Mamy czwartek, a to oznacza, że czeka nas mnóstwo biznesowego grania. Żeby nie był gołosłownym, przed nami aż 8 spotkań rozgrywanych na obiektach Warszawianki i SGGW. W tym takie hity jak rywalizacja TK Ubezpieczenia i PKO Ubezpieczenia w Ekstraklasie czy też konfrontacja ABC Parkiety z ERGO Technology & Services S.A. na pierwszym szczeblu. A w niższych ligach także na brak emocji nie będzie można narzekać, co gwarantujemy. Zapraszamy na krótką zapowiedź dzisiejszych meczów w Ligowiec Biznes!

W Ekstraklasie na zakończenie 2. kolejki obejrzymy hit, czyli konfrontację TK Ubezpieczenia i PKO Ubezpieczenia. Przed tygodniem obie drużyny zanotowały imponujący start w piłkarską jesień, z marszu stając się kandydatami do walki o najwyższe cele. I ciekawi nas teraz, kto pójdzie za ciosem? My stawiamy na remis z delikatnym wskazaniem na obrońców tytułu (tu kluczem do sukcesu może być postawa Kamila Zawistowskiego). Ale Tomek Kotlimowski i spółka równie dobrze mogą powalczyć o zwycięstwo. A to zapowiada nam znakomite widowisko.

 

TK Ubezpieczenia vs PKO Ubezpieczenia

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-biznes/ekstraklasa

 

Aż 3 spotkania obejrzymy w I Lidzie, gdzie zaczniemy od mocnego uderzenia, starciem ABC Parkiety z ERGO Technology & Services S.A.. Fioletowi według bukmacherów są jednym z głównych kandydatów do tytułu, ale przed tygodniem dość nieoczekiwanie przegrali. Lecz wydaję nam się, że duet Łukasz Krupa – Grzegorz Spytek postara się, by to się nie powtórzyło. Nie będzie o to łatwo, gdyż ERGO, mimo że to beniaminek, wydaje się być niezwykle silny. A dodatkowo Łukasz Szymański ostatnio błyszczy formą. Toteż goście nie są tu bez szans.

Następnie na placu zameldują się Old But Good oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Chociaż MON w pierwszej kolejce zanotował porażkę (podobnie jak OBG), to my zagramy na nich. W końcu to wicemistrzowie z jesieni z Markiem Kołodziejczakiem i Piotrem Litwińskim na czele. Niebiescy zaś po awansie na pierwszy szczebel mają potencjał, by zakręcić się w górnej połówce tabeli. Z takimi zawodnikami jak Mateusz Jancarz czy Tomasz Zdrojewski jest to jak najbardziej realny scenariusz. Niemniej, my tu gramy na Ministerstwo.

Na koniec czeka nas starcie Aurovitas i BCG War Stars. Obie drużyny sezon rozpoczęli od przekonujących zwycięstw i jesteśmy przekonani, że zarówno jedni, jak i drudzy, mają apetyt na więcej. Granatowi z niezawodnym Robertem Warakomskim na kierownicy mogą tu powalczyć o dobry wynik, ale tutaj chyba nieco wyżej stoją akcje BCG, którzy w zeszłej kampanii występowali w Ekstraklasie. Stąd też postawimy na Karola Łukasika i jego świtę, chociaż nie wykluczamy żadnego wyniku.

 

ABC Parkiety vs ERGO Technology & Services S.A.

Old But Good vs Ministerstwo Obrony Narodowej

Aurovitas vs BCG War Stars

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-biznes/i-liga

 

W III Lidze Biznesowej będziemy świadkami potyczki pomiędzy Kokosami i Niemłodymi Wilkami. Obie załogi znają się doskonale z rozgrywek weekendowych, zresztą grały ze sobą niedawno. Na jesień nieco lepsi byli Wilki (1:2 po dublecie Duc Anh Ema), ale pamiętamy, że Fioletowi z Michałem Smoktunowiczem na szpicy nie odstawali. I tu może być podobnie, chociaż delikatnym faworytem będą goście.

 

Kokosy vs Niemłode Wilki

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-biznes/iii-liga-runda-1-zasadnicza

 

W IV Lidzie obejrzymy 2 mecze i w obu powinno być interesująco. Jako pierwsi na murawie stawią się SM Warszawa i Transstream. Obie ekipy grały ze sobą dwukrotnie w zeszłym sezonie i wtedy za każdym razem byli lepsi strażnicy z Sebastianem Średnickim na czele. Lecz wydaję nam się, że goście nie stoją tu na straconej pozycji. Jeśli skuteczny będzie Vlad Ruonutskyi, to załoga w białych trykotach może pokusić się o niespodziankę.

Następnie na placu stawią się Aecom EC i DS Team, czyli dwa zespoły, które przegrały na inaugurację. Żeby uniknąć nerwowej sytuacji po 2. kolejce, warto tu sięgnąć po pełną pulę i jesteśmy pewni, że zarówno Zieloni z Bartłomiejem Korczakiem na szpicy, jak i Dominik Szymański z kolegami są tego świadomi. A kto tutaj ma większe szanse na sukces? Nas przed tygodniem bardziej przekonali swoim występem gospodarze (pechowa porażka w ostatnich sekundach), ale mecz meczowi nierówny.

 

SM Warszawa vs Transstream

Aecom EC vs DS Team

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-biznes/iv-liga-runda-1-zasadnicza

 

Przechodzimy do V Ligi, gdzie zobaczymy w akcji NASK United i Lagardere Travel Retail. Jeśli mielibyśmy wskazać potencjalnego zwycięzcę, to wydaję nam się, że nieco więcej argumentów czysto piłkarskich mają goście. W gazie jest Paweł Milczar, jak zwykle skutecznością błyszczy Tomek Hermanowski, z dobrej strony pokazał się przed tygodniem Paweł Marczak. NU, mimo godnej postawy Grzegorza Rejchela, ostatnio przegrali, ale jak znamy tę drużynę, to spodziewamy się, że powalczą o pełną pulę.

 

NASK United vs Lagardere Travel Retail

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-biznes/v-liga