Dzień meczowy - 8 maja

07.05.2022

Za nami majówkowy odpoczynek, pogoda nadal nas rozpieszcza, także czas trochę się rozruszać pod gołym niebem przy Piaseczyńskiej. W niedzielę czeka nas kolejna dawka emocji i liczmy na solidną porcję futbolowych zmagań oraz wiele bramek w Ligowcu Weekend.  W Ekstraklasie zobaczymy czy Orlik Mokotów, Radcio i Inter Europol-Piekarnia Szwajcarska zanotują swoje trzecie zwycięstwa, czym utrzymają dobrą passę  w wiosennej batalii. Na pierwszoligowym placu w górnej części tabeli szykuje nam się rywalizacja drużyn z drugiego i trzeciego miejsca, czyli FC KAC zmierzy się z  FC InterTeamem. Emocji nie powinno zabraknąć w innych niedzielnych meczach, dlatego też zapraszamy na trybuny, a teraz na zapowiedź niedzielnych spotkań

Rywalizację w ekstraklasie rozpocznie pojedynek Orlika Mokotów ze Spowolnionymi. Zimową porą delikatnie lepsi okazali się gospodarze, co podłamało skrzydła rywalom i obniżyli wówczas loty. Tym razem będą musieli bardziej skupić się na meczu, wykorzystywać nadarzające się okazje i mocno postawić się ekipie Patryka Borowskiego. Ci idący od zwycięstwa do zwycięstwa, nie pamiętają kiedy przegrali na Piaseczyńskiej, także i tym razem nie przewidują porażki. Może nie zdecydowanie, ale jednak rozprawią się za Spowolnionymi.
Nie zwalniamy tempa i w meczu AB MED-Serwis z Boca Juniors liczymy na duże emocje i walkę po sam koniec meczu, mimo faktu, że gospodarze jeszcze nie zdobyli w tym sezonie punktów. To może być ten moment, w którym Niemiec i Mata przy wsparciu Lizurka poprowadzą swoich po pierwszą wiktorię. Jednak muszą być uważni, bo Boca ma swoje plusy choćby w postaci dobrze broniącego Mirskiego, czy potrafiącymi „ukąsić” Marca i Mączewskiego. Czekamy na bramki i porywające widowisko.
Kolejne zawody w wykonaniu Służewca i Hmmm FC nie powinno być słabsze od poprzedzających. Gospodarze grający w kratkę mają przewagę nad rywalami w tabeli i powinni ją osiągnąć na boisku. Komorowski i Adamczyk z chęcią sprawdzą formę Sławińskiego, od którego postawy między słupkami może wiele zależeć. Kilka dobrych interwencji powinno poderwać „zielonych” do walki o pierwsze punkty. Jak będzie? Czekamy na rozwój boiskowych wydarzeń.
W pojedynku Radico z SND możemy spodziewać się szybkiej i dynamicznej gry. Radico w tym roku śmiało kroczy przez kolejne mecze i rozgrywki, przyzwyczaili nas do otwartej gry, której ton nadaje Tu Neymar i Quang Ngo. U rywali czekamy na dobry mecz Śpiewaka i Lecha, którzy mogą poprowadzić swoich do pierwszych wiosennych punktów. Na papierze więcej po stronie gospodarzy, ale dopóki piłka w grze…
Ekstraklasowe rozgrywki kończyny meczem ekip Inter Europol-Piekarnia Szwajcarska z Cervinusem. Piekarze śmiało zbierają wiosną punkty i bez strat są wysoko w tabeli i tym razem też wyjdą po całą pulę Rywale, debiutujący i zbierający szlify na Piaseczyńskiej, w pierwszym inaugurującym meczu ulegli zdecydowanie Boca Juniors. Jednak wiemy, że drzemie w nich potencjał i potrzeba chwili czasu by zaczęli punktować. Czy już tym razem pokuszą się o pierwsze punkty? Czekamy na pojedynek Piórkowski – Balcer.

Orlik Mokotów vs Spowolnieni
AB MED-Serwis vs Boca Juniors
Służewiec vs Hmmm FC
Radico vs SND
Inter Europol-Piekarnnia Szwajcarska
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-weekend/ekstraklasa


Pierwsza liga
zacznie meczem Uwiąd Starczy z Nam Dinh i tu faworytów widzimy w ekipie napędzanej przez Marcina Wojciechowskiego. Co prawda potknęli się w ostatniej kolejce (5:6), ale nie powinni mieć problemu z pokonaniem niedzielnego rywala.  Muszą być skoncentrowani przez całe 50 minut,  uważać na sprytnego Tran Duca i potrafiącego zaskoczyć bramkarzy Trunga. Do tego jak dorzucą swoje atuty to o punkty mogą być spokojni.
Liderujące FC Hanoi stanie oko w oko z Polisquadem i mimo kilku dzielących miejsc w tabeli możemy spodziewać się każdego wyniku. Obie ekipy potrafią grać piłką i nie boją się strzelać bramek. Liczymy na pojedynki dobrze łapiącego Quanga z mającym celne oko Cendrowskim i ciekawi jesteśmy co pokaże Thanh Dieu, który imponuje skutecznością. W tym meczu na nudy nie będzie czasu, a o końcowym rezultacie zdecydować może chwila słabości.
Kolejna odsłona niedzielnej rywalizacji daje nam pojedynek drugich z trzecimi w tabeli. FC KAC i FC InterTeam powalczą o utrzymanie miana niepokonanych. Bliżej do sukcesu po stronie gości, którzy dysponują wyrównaną ekipą i dobrze sprawującym się w bramce Ivanovem. My nie skreślamy „piwnych”, choć wiemy że łatwo im nie będzie, ale może przy odrobinie szczęścia powtórzą wynik z ADS Scorpions z zeszłego sezonu i zaskoczą wszystkich.
Corston Wankers czeka rywalizacja z AZS PJATK i mamy nadzieję, że goście dojadą na mecz i będzie on pełen emocji i walki. Jedni i drudzy potrzebują punktów, dlatego będzie to dobry moment by podreperować jedno z kont. Które? Ciężko zabierać komuś szansę na odniesienie sukcesu, ale bliżej niego są zapewne Akademicy z Tomkiem Biczem.
Sielce Squad i Kokosy, to na zakończenia dnia meczowego i to będzie rywalizacja w której teoretycznym faworytem są Kokosy. W ich szeregach dobrze prezentuje się Jaros i od niego może wiele zależeć . U gospodarzy wyczekiwanie na pierwsze punkty i przełamanie się po przegranych meczach z dwoma silnymi rywalami. Co prawda pokazali się z dobrej strony, ale punkty poszły w inne ręce. Może teraz czas i pora na pierwsze punkty? Co na to Kokosy? Przewidujemy walkę i ciekawą rywalizację.

Uwiąd Starczy vs Nam Dinh
FC Hanoi vs Polisquad
FC KAC vs FC InterTeam
Corston Wankers vs AZS PJATK
Sielce Squad vs Kokosy
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-weekend/i-liga