Mamy środę, więc czeka nas dziś kolejna dawka futbolu biznesowego. Przed nami 5 spotkań, które rozegramy na boiskach Dolnej Warszawianki i SGGW. W II Lidze obejrzymy aż 3 starcia, w tym rywalizację lidera ProService Finteco z zamykającym stawkę DSV. Do tego będziemy świadkami też 2 meczów na piątym szczeblu, gdzie dwie czołowe ekipy, czyli La Figa i FC REVIVAL, będą mierzyć się z niżej notowanymi przeciwnikami. Zapraszamy na zapowiedź środowych potyczek w Ligowiec Biznes!

W II Ligę zaczniemy starciem DSV z ProService Finteco. Obie ekipy diametralnie inny sposób otworzyły sezon. Nominalni gospodarze póki co nie zapunktowali, Łukasz Zalewski i spółka zaś przewodzą stawce z kompletem oczek. I wydaję nam się, że PS F pójdą tu za ciosem, ale będą musieli uważać na zawsze groźnego Artura Chojnackiego.

Następnie na placu zameldują się FC K.A.C. oraz Pilot. Jeśli godzi o gospodarzy, to grali dotychczas jeden raz, nieznacznie przegrywając z aktualnym liderem 3:4 (świetny występ zanotował wówczas Karol Kwietniewski). Niebiescy z kolei w poprzedniej kolejce dość niespodziewanie ulegli legalalliance.pl, ale jesteśmy przekonani, że obrońcy tytułu powalczą tu o pełną pulę. O co powinien zadbać ich najlepszy strzelec Piotr Ignaczewski. A to zwiastuje duże emocje.

Na sam koniec czeka nas wspomniany legalalliance.pl oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Oba zespoły zebrały dotychczas po 3 punkty, a to zapowiada nam wyrównane spotkanie, w którym każdy wynik jest prawdopodobny. Dodatkowym smaczkiem będzie pojedynek super snajperów, czyli Roberta Łatasia i Marka Kołodziejczyka. Uważamy, że to właśnie od postawy tej dwójki będzie zależało najwięcej w tych zawodach.

 

DSV vs ProService Finteco

FC K.A.C. vs Pilot

legalalliance.pl vs Ministerstwo Obrony Narodowej

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/ii-liga

 

Przeskakujemy kilka pięter w dół, do V Ligi. Tam obejrzymy dwie potyczki. Na otwarcie nieobliczalny New Cut zmierzy się z FC REVIVAL. Delikatnym faworytem tej rywalizacji będzie aktualny wicelider z Władysławem Kuszczowem na czele. FC R mają obecnie 4 oczka na koncie (jedno więcej od swoich przeciwników) i wyglądają bardzo solidnie. Jeśli zaś chodzi o NC, to po udanym starcie sezonu w następnym występie przegrali, ale z pewnością będą chcieli powrócić na zwycięską ścieżkę. Do czego potrzebne będą gole i asysty Piotra Dawiczewskiego.

W drugim starciu zobaczymy na boisku DS Team oraz La Figa. I tu pewniakiem wydają się goście, którzy przewodzą obecnie ligowej stawce. Na co największy wpływ miała postawa tria Doan Leon – Piotr Mijalski – Filip Nguyen. DS T z kolei w nowych rozgrywkach, mimo starań Dimy Hroshkina, jeszcze nie zapunktowali i ciężko będzie im tu o przełamanie, zwłaszcza że ich najbliższy rywal jest w znakomitej formie. Aczkolwiek nie możemy wykluczyć tu niespodzianki.

 

New Cut vs FC REVIVAL

DS Team vs La Figa

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/v-liga