Mamy czwartek, będziemy zatem zamykać kolejną serię spotkań w biznesie. I to w dość okazały sposób, gdyż przed nami aż 8 meczów, które rozegramy na obu naszych obiektach, na SGGW i na Dolnej Warszawiance. Najwięcej grania czeka nas w Ekstraklasie, gdzie zobaczymy w akcji, między innymi, lidera ERGO Technology & Services S.A. w starciu z ABC Parkiety. Na pierwszym szczeblu z kolei przed nami potyczki FC Oldboys z BCG War Stars czy też Deluxe Barbershop z TK Ubezpieczenia. A na pozostałych poziomach także nie zabraknie dobrego futbolu, o czym szerzej w lekturze naszej zapowiedzi czwartkowych starć w Ligowiec Biznes!

Jak wspomnieliśmy we wstępie, najwięcej spotkań zobaczymy w Ekstraklasie. Tutaj jako pierwsi na placu stawią się ERGO Technology & Services S.A. oraz ABC Parkiety. Faworytem będzie tu aktualny lider z będącym w niesamowitym gazie Piotrem Kalinowskim na czele, ale Fioletowi, a zwłaszcza Patryk Tywonek i Grzegorz Spytek, póki co nie zawodzą. Stąd też nie wykluczamy, że beniaminek coś tu może ugra, ale mimo wszystko gramy tu na ERGO.

Następnie na murawie zameldują się Grospol.pl i Spowolnieni. Obrońcy tytułu w ostatniej kolejce przegrali, a to naprawdę rzadko im się zdarza. Stąd też jesteśmy przekonani, że Grospol z Dominikiem Skorżą na kierownicy zrobi wszystko, by powrócić na zwycięski szlak. Goście za to, mimo starań Robina Bjalona, zamykają aktualnie tabelę i ciężko nam przypuszczać, by tutaj sprawili niespodziankę. Aczkolwiek, spodziewamy się, że Niebiescy tanio skóry nie sprzedadzą.

Na sam koniec czeka nas konfrontacja Aurovitas z FC Natolin. Załoga z Ursynowa w dwóch dotychczasowych występach zgarnęła komplet oczek (w czym ogromny udział miał Paweł Milczarek) i tutaj wydaję nam się, że najbardziej prawdopodobna jest ich trzecia wygrana z rzędu. Szczególnie że Granatowi wiosną jeszcze nie zapunktowali. I dlatego też postawimy na FC N, ale ta drużyna, jeśli marzy o sukcesie, będzie musiała uważać na Roberta Warakomskiego z Aurovitasu.

 

ERGO Technology & Services S.A. vs ABC Parkiety

Grospol.pl vs Spowolnieni

Aurovitas vs FC Natolin

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/ekstraklasa

 

Przechodzimy do I Ligi, gdzie na dzień dobry czeka nas ciekawe starcie pomiędzy FC Oldboys i BCG War Stars. Obie ekipy sąsiadują w ligowej stawce, ale nieco lepszy dorobek ma drużyna Karola Łukasika, która w dwóch grach zebrała 4 oczka (przy 3 dla FC O). I to nas skłania, by postawić ich roli delikatnego faworyta, aczkolwiek Oldboje z Duc Emem na czele na pewno tanio skóry nie sprzedadzą.

Następnie na boisko wybiegną Deluxe Barbershop oraz TK Ubezpieczenia. I tutaj oba zespoły powalczą o premierową victorię w tym sezonie. Na ten moment trochę lepiej radą sobie DB (w czym ogromne zasługi miał Mahir Kuliyev), ale Pomarańczowi z Vitalijem Leyluhem u steru, jak mają swój dzień, to mogą pokonać każdego. Stąd też nie zdziwi nas przełamanie TK U, ale my, mimo wszystko, zagramy tu na bezpieczny remis.

 

FC Oldboys vs BCG War Stars

Deluxe Barbershop vs TK Ubezpieczenia

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/i-liga

 

Robimy przeskok do III Ligi. Tam spodziewamy się dużej dawki emocji po rywalizacji Lagardere Travel Retail z LS-Rampą. Gdy na placu zobaczymy takich zawodników jak Paweł Milczar z Tomkiem Hermanowskim czy też Dawid Nowicki wraz z Pawłem Podwysockim, to jesteśmy pewni, że na brak goli nie będziemy narzekać. Dlatego też spodziewamy się tu niezwykle interesującego, zaciętego widowiska. A kto będzie górą? Dla nas najbardziej realny jest remis, ale tak naprawdę wszystko tu się może wydarzyć.

 

Lagardere Travel Retail vs LS-Rampa

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/iii-liga

 

Pora na IV Ligę, gdzie także zobaczymy jeden mecz. W którym to zmierzą się Ferajnowa Rewolucja i Piłkawka. Zarówno jedni, jak i drudzy, od porażek zaczęli piłkarską wiosnę, ale w drugiej kolejce przyszło przełamanie. I teraz ciekawi nas, kto pójdzie za ciosem? Bukmacherzy akcje obu drużyn oceniają mniej więcej po równo, więc dużo będzie tu zależało od dyspozycji dnia i postawy takich zawodników jak Marcin Szaszkiewicz albo Kacper Korona.

 

Ferajnowa Rewolucja vs Piłkawka

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/iv-liga

 

Na sam koniec została nam V Liga, gdzie będziemy świadkiem interesującej rywalizacji pomiędzy Logifactem i TK Ubezpieczenia II. Obie drużyny w tym sezonie grały w kratkę (jedno zwycięstwo i jedna porażka), stąd też spodziewamy się tutaj raczej zaciętego widowiska. W którym tak naprawdę każdy wynik jest możliwy. My szanse oceniamy mniej więcej po równo, ale być może jedna z indywidualności takich jak Paweł Głażewski czy też Jakub Pilarski przesądzi o sukcesie? Tego dowiemy się już dziś wieczorem.

 

Logifact vs TK Ubezpieczenia II

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-biznes/v-liga