W minioną już sobotę zamknęliśmy sezon w rozgrywkach kobiecych. W Grupie Niemistrzowskiej piłkarską zimę zwycięstwami zakończyły WAP oraz AQUICK. Zapraszamy na mini-podsumowanie ostatniej kolejki Ekstraklasa Ligowiec Kobiet!

W pierwszym meczu grupy niemistrzowskiej WAP podejmowały K*AP. W zasadzie od samego początku Warszawska Akademia Piłkarska przejęła inicjatywę (już po 8 minutach było 2:0), ale zespół w różowych trykotach od czasu do czasu odgryzał się. Za to ekipa trenera Piotra Zaręby była wybitnie nieskuteczna, mimo przewagi w polu. Miała na to wpływ niesamowita postawa bramkarki Sylwii Sergiusz. I to głównie dzięki niej Kobieca Akademia Piłkarska po pierwszej części przegrywała nieznacznie, bo tylko 4:2. Po wznowieniu gry WAP nacierał dalej, ale wciąż na ich drodze stała Sergiusz. Dopiero w 40 minucie najlepsza na murawie Eliza Domańska przełamała impas, a niedługo później ta sama zawodniczka skompletowała hat-tricka i dzięki temu jej drużyna zwyciężyła w pełni zasłużenie 6:2.

Niespodzianki nie było też w drugim meczu, pomiędzy FC WAW i AQUICK. Chociaż to Warszawianki za po akcji Laura Amador – Zuzia Nikołajuk już w 1 minucie wyszły na 0:1. Po chwili jednak pięknym strzałem z własnego pola karnego popisała się Katarzyna Janiec, a niedługo później Izabela Ambroziak po podaniu niezwykle aktywnej w tych zawodach Justyny Latarskiej poprawiła na 1:2. Jeszcze przed przerwą golkiperka Paulina Rola pozazdrościła Janiec efektownej bramki i sama trafiła do siatki po uderzeniu z równie dalekiej odległości, podwyższając na 1:3. Po wznowieniu gry Maria Handelewicz przymierzyła z wolnego zza połowy i było już 1:4 (i to był kolejny spektakularny gol w tym spotkaniu). W 39 minucie Latarska dołożyła jeszcze drugą asystę przy trafieniu Gabrieli Kot na 1:5 i takim też rezultatem zakończyło się ostatnie starcie tej zimy.

WAP vs K*AP 6:2

FC WAW vs AQUICK 1:5

Diamonds vs Koko Dżambo 0:3 (w.o.)

AZS UW vs DAF 3:0 (w.o.)