Za nami kolejny tydzień rywalizacji w Lidze Administracji Publicznej I. Miniona seria gier stała pod znakiem wysokich zwycięstw. Efektownymi wygranymi mogli pochwalić się Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Reprezentacja Parlamentu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Powody do zadowolenia miała też ekipa Narodowego Funduszu Zdrowia, która po dość wyrównanym meczu pokonała Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zapraszamy na podsumowanie 4. kolejki Ligi Administracji Publicznej I!

Zmagania w Lidzie Administracji Publicznej I rozpoczęliśmy wtorkowym starciem Ministerstwa Spraw Zagranicznych z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Wicelider pokazał się tu z bardzo dobrej strony, ale akurat pierwsza odsłona była dość zacięta. Po kwadransie było 2:2 (dublet Jan Cieplaka dla MKiŚ), ale tuż przed zejściem do szatni nominalni gospodarze zdobyli 2 gole. A po zmianie stron MSZ kierowany przez kapitalnie dysponowanego Nikodema Wołoszyna wspieranego przez Bartosza Skwarka raz za razem punktowali rywali. I finalnie zanotowali efektowne zwycięstwo 11:3. Co pozwoliło Ministerstwu Spraw Zagranicznych utrzymać się na 2. miejscu.

Spotkanie Narodowego Funduszu Zdrowia z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi było najbardziej wyrównane ze wszystkich, jakie odbyły się w ramach 4. kolejki. Po 18 minutach było 2:3 po małej wymianie ognia, którą dowodzili z jednej strony Maciej Olszewski, a z drugiej Michał Pisarski. Po wznowieniu gry NFZ przejął inicjatywę, szybko wyrównał, a potem od razu zadał 2 kolejne uderzenia i zrobiło się 5:3 (przy każdym z tych trafień udział miał najlepszy na placu Olszewski). A jeszcze przed końcem zawodów, w 39 minucie, Krzysztof Kaczkowski ustalił wynik na 6:3 dla Narodowego Funduszu Zdrowia.

Na zamknięcie piłkarskiego wtorku Reprezentacja Parlamentu podejmował Ministerstwo Cyfryzacji w jednym z hitów 4. serii gier. Jak się jednak okazało, było to jednostronne widowisko. Od samego początku RP prowadzeni przez duet Maciej Kowalski – Karol Drozdowski atakowali przeciwników, co miało swoje przełożenie w rezultacie. Już po pierwszej części było 5:0, a w drugiej Reprezentanci jeszcze podkręcili tempo, w czym spory udział mieli też Tomasz Nowocień i Mikołaj Karkowski. Lecz tak naprawdę cały skład gospodarzy pracował na jak najwyższą wygraną. W ostatecznym rozrachunku licznik zatrzymał się tu na 11:0, dzięki czemu Reprezentacja Parlamentu pozostała na szczycie stawki.

Konfrontacja Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyła się już w środę. I tu już po 7 minutach było 3:0 (po 3 asystach Filipa Głodzia). Goście w 14 minucie złapali kontakt po strzale Sebastiana Szygielskiego, ale jeszcze przed przerwą MFiPR podwyższyli na 4:1. W drugich 20 minutach gospodarze zaprezentowali się świetnie jako kolektyw, znakomicie układała się współpraca tria Oskar Lodowski – Piotr Pietrych – Filip Głódź, a do tego bardzo dobrze między słupkami spisywał się Krzysztof Michnicz. Co zaowocowało pewnym i w pełni zasłużonym triumfem 9:2 dla Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej

W drugim wtorkowym meczu obejrzeliśmy w akcji Ministerstwo Infrastruktury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po zeszłotygodniowym przełamaniu spodziewaliśmy się, że MI będą chcieli pójść za ciosem, ale tym razem nie wyszło. Od pierwszych sekund rywalizacja przebiegała pod dyktando gości. I już po pierwszej połowie było 0:6, do czego najmocniej przyłożyli się Michał Gogół, Paweł Topór i Wojciech Kołodziejczyk. A po trochę ponad pół godzinie było już 0:9. Gospodarze nie składali broni, ale przez długi czas nie mogli znaleźć sposobu na bramkarza Kacpra Sulewskiego. I dopiero w 39 minucie po golu Dariusza Klimczaka udało się go pokonać. MKiDN zanotowali victorię 1:9 i awansowali na 4. pozycję.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych vs Ministerstwo Klimatu i Środowiska 11:3

 

Narodowy Fundusz Zdrowia vs Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi 6:3

 

Reprezentacja Parlamentu vs Ministerstwo Cyfryzacji 11:0

 

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej vs Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 9:2

 

Ministerstwo Infrastruktury vs Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego 1:9