Za nami 4. weekend emocji w rozgrywkach kobiecych. W zeszłą sobotę obejrzeliśmy kolejną wygraną Diamonds, które znalazły sposób na zawsze groźne K*AP. A do tego byliśmy świadkami efektownego przełamania WAP-u, którym nie sprostały zawodniczki FC WAW. A na koniec AQUICK sprawił małą niespodziankę, pokonując AZS UW. Zapraszamy na podsumowanie 4. kolejki Ligowiec Kobiet!

W pierwszym meczu 4. kolejki los skojarzył K*AP z Diamonds. Znakomicie to spotkanie rozpoczęło się dla załogi w różowych trykotach, która już po 3 minutach kierowana przez Dorotę Zielińską wygrywała 2:0. Co podziałało na Diamenty jak płachta na byka. Już po kwadransie zawodniczki w ciemnych strojach kierowane przez trio Zuzanna Zychowicz – Klaudia Kowalska – Angelika Markowska wyszły na 2:3, a jeszcze przed przerwą podwyższyły na 2:4. W drugiej części obejrzeliśmy już tylko jednego gola (po współpracy Kowalskiej z najlepszą na placu Zychowicz) i finalnie było 2:5.

W drugim spotkaniu zobaczyliśmy w akcji WAP i FC WAW. Warszawska Akademia Piłkarska zanotowała tutaj nokautujący start, gdyż po 10 minutach po trafieniach Elizy Domańskiej, Agnieszki Sucheni i Katarzyny Murawko mieliśmy 3:0. Claudia Wigebom i spółka starały się podnieść po tych 3 ciosach, ale nie miały sposobu na pokonanie Kingi Rosłonek. Dlatego też rezultat utrzymał się do końca pierwszej odsłony. Po zmianie stron padła już tylko jedna bramka (samobój w 33 minucie). Od tego momentu WAP w pełni kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, dowożąc zwycięstwo 4:0 do ostatniego gwizdka.

Na sam koniec czekała nas rywalizacja AZS UW z AQUICK. Drużyna w niebieskich barwach była faworytką tej potyczki i to właśnie reprezentantki Uniwersytetu Warszawskiego wyszły na prowadzenie po strzale Martyny Gronowskiej z 10 minuty. Nie minęło 60 sekund i było już 1:1 dzięki trafieniu Natalii Płochockiej. Stan 1:1 nie zmieniał się aż do 42 minuty. Wówczas gola na wagę 3 punktów zdobyła Ewa Przybylska. AZS próbował wyrównać, ale na finiszu minimalnie lepszy okazał się AQUICK, triumfując 1:2.

K*AP vs Diamonds 2:5

WAP vs FC WAW 4:0

AZS UW vs AQUICK 1:2