Już w najbliższą sobotę zamkniemy zimowy sezon w rozgrywkach kobiecych. W Grupie Mistrzowskiej Diamonds zmierzą się z Koko Dżambo, a w Grupie Niemistrzowskiej obejrzymy dwa spotkania. Najpierw WAP podejmie K*AP, a na koniec FC WAW zmierzy się z AQUICK. Zapraszamy na zapowiedź 11. kolejki Ligowiec Biznes!

W Grupie Mistrzowskiej pozostała nam już jedna ligowa zaległość, czyli konfrontacja Diamonds z Koko Dżambo. Ten mecz nie będzie miał już wpływu na końcowy układ tabeli, co nie znaczy, że nie będzie tu ciekawie. A to dlatego, że obie drużyny posiadają w swoich kadrach zawodniczki potrafiące strzelać gole. Jak choćby Natalia Frączak z jednej, czy Oliwia Kaszewska z drugiej strony. A to zapowiada nam ciekawe i otwarte widowisko, w którym padnie sporo bramek. I na to liczymy!

 

Diamonds vs Koko Dżambo

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-kobiet/ekstraklasa-runda-2-finalowa-grupa-mistrzowska

 

Przechodzimy do Grupy Niemistrzowskiej, gdzie jako pierwsze na placu stawią się WAP oraz K*AP. W pierwszym meczu, na inaugurację, górą była drużyna w różowych trykotach i, co ciekawe, to było ich jedyne zwycięstwo tej zimy (po fantastycznym występie Katarzyny Pliszki. Czy teraz Kobiecej Akademii Piłkarskiej uda się powtórzyć tamten wynik? Tutaj jednak bukmacherzy wyżej cenią akcje Warszawskiej Akademii Piłkarskiej z Elizą Domańską na czele. WAP w tym sezonie prezentowały się znaczniej bardziej solidnie i dlatego postawimy na ten zespół.

Następnie na murawie zameldują się FC WAW oraz AQUICK. I tu faworytem będą zawodniczki w biało-czarnych strojach. Claudia Wigebom i spółka w kończących się właśnie rozgrywkach zanotowały spory progres i pokazały, że mają też spory potencjał, ale może to być za mało na ekipę, w której prym wiedzie bramkostrzelna Izabela Ambroziak. AQUICK po podziale na grupy wygrały oba mecze i naszym zdaniem pójdą tu za ciosem, zgarniając trzeci z rzędu skalp.

 

WAP vs K*AP

FC WAW vs AQUICK

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-kobiet/ekstraklasa-runda-2-finalowa-grupa-niemistrzowska