Zimowe rozgrywki weekendowe nabierają rumieńców i już w najbliższą niedzielę czeka nas następna, solidna dawka futbolu. Na obiekcie przy SGGW przed nami sporo interesujących wydarzeń. Na pewno szlagierowo zapowiada się ekstraklasowe starcie Uwiądu Starczego z Husarią Mokotów 2, zobaczymy też w jakiej formie jest AZS PJATK, który zmierzy się z Cervinusem. W I Lidze zaś cała czołowa trójka, czyli FC InterTeam, FC Oldboys i Boiskowy Folklor, zmierzy się z niżej notowanymi rywalami. I tam wcale nie wykluczamy niespodzianek. O tym i nie tylko o tym więcej w naszej zapowiedzi 3. kolejki w Ligowiec Weekend!

Ekstraklasowe boje zaczną ERGO Technology & Services S.A. i DMN Yebañsk. Gospodarze na ten moment są na drugim miejscu, goście na siódmym, ale różnica między nimi wynosi ledwie punkt. Zresztą jesteśmy na starcie sezonu, gdy sytuacje w tabelach jeszcze nie wykrystalizowały się. Niemniej, tutaj spodziewamy się naprawdę ciekawego widowiska, gdyż obie ekipy wyglądają naprawdę dobrze tej zimy. ERGO poczyniło duży progres, na co wpływ miała postawa Piotra Kalinowskiego, ale DMN z Kubą Obiedzińskim na czele w niczym im nie ustępują.

Przed tygodniem Husaria Mokotów 2 rozbiła brązowego medalistę z jesieni, Chwast, aż 12:1. Teraz Tomek Hubner et consortes zmierzą się z kolejnym zespołem z pudła, czyli z Uwiądem Starczym. Wicemistrzowie z zeszłych rozgrywek jeszcze się nie rozkręcili, ale w każdej chwili mogą to zrobić. O to zadba na pewno ich bramkostrzelny duet Robert Kulmiński – Mateusz Zaparuszewski. Lecz Husarze z Maciejem Olszewskim na szpicy i wspomnianym Hubnerem na kierownicy na pewno podejmą rękawicę. A to zapowiada nam kapitalne widowisko, w którym każdy wynik jest możliwy.

Zarówno Polisquad, jak i Hmmm FC, nie rozpoczęli najlepiej piłkarskiej zimy. Zwłaszcza goście, którzy po dwóch spotkaniach nie mogą się pochwalić żadnymi zdobyczami. Teraz to się może jednak zmienić, ale dużo będzie zależało od Konrada Jaworskiego i Marka Urawskiego. Jak ta dwójka będzie skuteczna, to jest szansa na przełamanie. Jeśli chodzi o gospodarzy z niezawodnym Jackiem Gomulskim w ofensywie, to jest to wyjątkowo nieobliczalna ekipa. Jak mają swój dzień, to mogą wygrać z każdym. Ale zdarzają im się zbyt często porażki, toteż nigdy nie wiadomo, jak im pójdzie.

AZS PJATK jak zwykle jest w gronie kandydatów do mistrzowskiego tytułu, stąd też spodziewamy się, że Akademicy będą za wszelką cenę chcieli ograć Cervinus. Bordowi w poprzedniej kolejce sprawili sporą niespodziankę, zwyciężając z Uwiądem, dlatego i tu nie stoją na straconej pozycji. Szczególnie że Wiktor Balcer jest w naprawdę wysokiej dyspozycji. Czy to wystarczy na AZS? Nie wykluczamy tego scenariusza, ale mimo wszystko postawimy na gospodarzy. I coś czujemy, że Tomek Bicz ponownie zaimponuje nam swoim instynktem strzeleckim.

Na koniec zobaczymy w akcji Chwast Lotosu i SND. Biało-zieloni po wysokiej porażce w zeszłotygodniowej potyczce z pewnością marzą o szybkiej rehabilitacji. Nie będzie o to łatwo, gdyż ich najbliżsi przeciwnicy ostatnio prezentują się więcej niż solidnie (tu wyróżnimy Adama Sobczaka i Jędrzeja Łączyńskiego). I tu wcale nas nie zdziwi, jak załoga znad Dolinki pójdzie za ciosem, ale Chwast to przecież nieprzypadkowo trzecia siła z jesiennej kampanii, zatem i oni mogą osiągnąć tu korzystny rezultat. Z Maćkiem Michalskim w składzie wszystko jest możliwe.

 

ERGO Technology & Services S.A. vs DMN Yebañsk

Uwiąd Starcz vs Husaria Mokotów 2

Polisquad vs Hmmm FC

AZS PJATK vs Cervinus

Chwast Lotosu vs SND

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-weekend/ekstraklasa

 

Pora na I Ligę, gdzie od razu zaczniemy meczem dwóch legendarnych drużyn, czyli WARRIORS-REAL i FC K.A.C.. Obie strony znają się znakomicie, zatem trudno będzie tu, by ktoś kogoś zaskoczył. Innymi słowy – tu o wszystkim może zadecydować dyspozycja dnia. Albo indywidualności, których nie brak w obu kadrach. Jak choćby Mariusz Tryzybowicz czy Kamil Kozłowski. Ale być może kto inny będzie bohaterem tych zawodów? Trudno powiedzieć, ale jedno jest pewne – czekają nas piłkarskie fajerwerki.

Następnie na placu zobaczymy The Villa i FC Football Team. W zeszłym sezonie, na inaugurację, lepsi byli FC FT i teraz też nam się wydaje, że to zespół, w którym prym wiedzie Asan Muizabek, ma większe szanse na końcowy sukces. Chociaż musimy pamiętać o jednym. Jak Villa stawi się na murawie silną kadrą, w której nie zabraknie Anelki, to stać ją na niespodziankę. TV niejednokrotnie pokazywali, że stać ich na dobre wyniki i nie inaczej może być w najbliższą niedzielę. Aczkolwiek my gramy na gości.

Potem swoje mecze rozegra całe niepokonane dotąd top3. Na pierwszy ogień pójdzie FC InterTeam, jeden z głównych kandydatów do złota. Aktualnie liderzy od samego startu rozgrywek idą jak burza, w czym ogromny udział mają Vasyl Karacz z Vadymem Ilinem i sami się zastanawiamy, czy ktoś będzie w stanie ich zatrzymać. Być może będzie to załoga rodem z Algierii? Debiutanci w naszym gronie zdążyli już pokazać się z dobrej strony, szczególnie Kouidri Hamza, więc mogą tu sprawić oponentom sporo problemów. Lecz każdy inny wynik niż wygrana Interu będzie sporą niespodzianką.

FC REVIVAL póki co notuje spory falstart, a na zupełnie przeciwległym biegunie są FC Oldboys, którzy do tej pory zgarnęli komplet punktów. I tu zapowiada się na to, że FC O dowodzeni przez Tunga i Quanga zgarną kolejny skalp. Na pewno goście będą faworytem do triumfu. Wszystko przemawia za takim rozstrzygnięciem. Chociaż nie chcemy odbierać nadziei FC R. Jesienią ta komanda prezentowała się solidnie, a tacy zawodnicy jak Eduard Aleksandrovich mogą zawsze zrobić różnice. Pytanie tylko, czy tak się stanie w ten weekend?

Na sam koniec czeka nas konfrontacja Boiskowego Folkloru z AB MED-Serwis. Czy BF przedłuży swoją serię do trzeciej wygranej z rzędu, czy jednak goście w końcu przełamią się i sięgną po premierową victorię? Tutaj stawiamy spory znak zapytania, ale skłaniamy się, by postawić na gospodarzy. Folklor zimą imponuje wysoką dyspozycją, jak zwykle w przodzie znakomite liczby robi Ariel Kucharski, dlatego też nie będziemy zdziwieni, jeśli ten team zgarnie kolejną pełną pulę. Goście z kolei mają za sobą dwie nieznaczne porażki, gdzie nie wyglądali źle (zwłaszcza Paweł Wojciechowski). Więc może do trzech razy sztuka? Zobaczymy!

 

WARRIORS-REAL vs FC K.A.C.

The Villa vs FC Football Team

FC InterTeam vs Fennecs

FC REVIVAL vs FC Oldboys

Boiskowy Folklor vs AB MED-Serwis

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-weekend/i-liga