Po małej przerwie wracamy do rywalizacji w rozgrywkach weekendowych. W najbliższą niedzielę czeka nas sporo dobrego grania na obu poziomach. W Ekstraklasie DMN Yebañsk zmierzy się z Powiewem Czarnobyla, ciekawie powinno być też w konfrontacji SND z Chwastem Lotosu. Na pierwszym szczeblu wicelider Kokosy spróbują zatrzymać rozpędzony Fennecs, zobaczymy też, jak sobie poradzi Cervinus w starciu z WARRIORS-REAL. A oczywiście to nie wszystko, co zobaczymy w w tej serii gier, zatem nie pozostaję nam nic innego, jak zaprosić na zapowiedź 4. kolejki w Ligowiec Weekend!

W Ekstraklasie czwartą turę otworzą FC InterTeam z ERGO Technology & Services S.A.. Beniaminek, mimo całkiem niezłej postawy, jeszcze po awansie nie zapunktował i będzie trudno teraz o przełamanie, szczególnie że ich rywal jest z najwyższej półki. ERGO to w końcu wicelider z niezwykle skutecznym Piotrem Kalinowskim na szpicy. Lecz jeśli golkiper Bohdan Horokhov będzie miał swój dzień, a z przodu coś dorzuci Artem Cherkas, to Inter stać tu na niespodziankę.

W drugim spotkaniu zobaczymy w akcji DMN Yebañsk oraz Powiew Czarnobyla. Powiew przed dwoma tygodniami zanotował premierową victorię w Ligowcu (po świetnym występie Mateusza Przystupy), ale czy goście pójdą za ciosem? Będzie o to ciężko, gdyż ich przeciwnikiem jest aktualnym lider. DMN wiosną imponują znakomitą dyspozycją, w czym ogromny udział ma trio Adam Krawczyk – Czarek Karpiński – Norbert Strachota. I tutaj, rzecz jasna, to gospodarze będą faworytem, ale PC nie stoją na straconej pozycji.

Następnie na placu stawią się FC Oldboys i Chaos Mokotów. Zaczniemy od gości. Mamy nadzieję, że ekipa z Mokotowa problemy ma już za sobą i w niedzielę pojawi się na placu w mocnym zestawieniu. Będzie to konieczne, by myśleć o pierwszych punktach. Niemniej, na ten moment w zdecydowanie wyższej dyspozycji są Olboje z Linhem na kierownicy i to ich typujemy do sięgnięcia po pełną pulę. Aczkolwiek FC O będą musieli uważać na bramkostrzelnego Krzysztofa Mamlę, który jest uznaną marką w naszych rozgrywkach.

Konfrontacja mistrza z wicemistrzem z zimy, czyli SND z Chwastem Lotosu, będzie jednym z hitów czwartej kolejki. To na pewno. Drużyna znad Dolinki do tej pory zebrała w trzech potyczkach sześć oczek, ale tutaj musimy dodać, że były to dwa oddane walkowery. Chwast z kolei ma taki sam dorobek, ale tutaj uzyskał go bez pomocy przeciwników. Dlatego też ewentualny wynik dla nas jest zagadką, ale coś nam się wydają, że oba teamy nie zawiodą i stworzą świetne widowisko. W którym o gole powinni zadbać Ayhan Emiroglu i Maciek Michalski? A kto będzie górą? Tego dowiemy się już wkrótce.

Na sam koniec czeka nas ligowy klasyk, czyli rywalizacja Interu Europol z AZS PJATK. Oba zespoły znają się znakomicie, grały ze sobą wielokrotnie, więc trudno tutaj będzie o zaskoczenie. Ale w bojach Interu z AZS-em zawsze było interesująco i padało sporo bramek, nie inaczej powinno być i tym razem. Tutaj każdy rezultat jest możliwy, dużo będzie zależało też od dyspozycji dnia. Albo indywidualności, a tych nie brak w obu kadrach. Wspomnimy tylko Tomasza Piórkowskiego z Michałem Marcem z Europolu, czy też Tomka Bicza i Mateusza Stecza z PJATK.

 

FC InterTeam vs ERGO Technology & Services S.A.

DMN Yebañsk vs Powiew Czarnobyla

FC Oldboys vs Chaos Mokotów

SND vs Chwast Lotosu

Inter Europol vs AZS PJATK

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-weekend/ekstraklasa

 

Pora na I Ligę. Tutaj rozpoczniemy zmagania od FC Football Team i FC TAURI. I tutaj ciężko wskazać faworyta. Nieco lepiej wiosną radzą sobie goście, w czym niemały udział miał Dmytro Didhocnyy, ale w poprzedniej kolejce gospodarze zaimponowali wysokim zwycięstwem (po świetny występie Wojtka Zaniewskiego). Stąd też może tu być ciekawie. Dla nas najbardziej realny jest remis, ale nie możemy wykluczyć tu żadnego scenariusza.

Następnie na placu zaprezentują się Kokosy oraz Fennecs. I będzie to niewątpliwe hit czwartej serii gier, gdyż zobaczymy w akcji wicelidera i lidera. Kto tu ma większe szanse na sukces? My się skłaniamy, by postawić na ekipę z Algierii z będącym w niesamowitym gazie duetem Salah Eddine Aiad - Ait Ouhayoune Tarik. Lecz Fioletowi w żadnym razie nie stoją na straconej pozycji, zwłaszcza że w ich składzie brylują Kamil Przybyszewski z Maciejem Krawczykiem. A co z tego wyjdzie? Trudno powiedzieć, ale jesteśmy pewni, że obie strony zafundują nam pierwszorzędne widowisko.

W meczu Gentlemen z FC REVIVAL także nie powinniśmy narzekać na brak emocji. Oba zespoły słynną z tego, że nie odstawiają nogi, toteż przewidujemy sporo walki o każdy centymetr boiska. Jeśli chodzi o argumenty piłkarskie, to w wyższej dyspozycji znajduje się załoga ze Stegien z Piotrem Gołębiewskim i Eminem Minshidem w ofensywie. Błękitni z kolei jeszcze w nowym sezonie nie zapunktowali, ale jesteśmy przekonani, że Artem Smirnov zrobi wszystko, by FC R w końcu się przełamali.

W spotkaniu Cervinusa z WARRIORS-REAL zdarzyć się może dosłownie wszystko. Zaczniemy od gości. Wojownicy dotychczas grali ze zmiennym szczęściem, ale to jeden z głównych kandydatów do medali, więc spokojnie mogą tu myśleć o wygranej. Z Mariuszem Tryzybowiczem u steru wszystko jest możliwe. Team w bordowych koszulkach za to w obecnej kampanii wygląda naprawdę znakomicie (mimo ostatniej, nieznacznej porażki) i coś czujemy, że będą chcieli szybko wrócić na zwycięski szlak. W czym pomocne mogą być gole i asysty Krystiana Sutkowskiego i Jakuba Pilczuka.

Na sam koniec obejrzymy rywalizację SND II z The Villa. Brygada znad Dolinki, po kiepskim starcie, przed dwoma tygodniami zaimponowała formą (szczególnie Kuba Kwaśniewski) i według nas będą chcieli tu pójść za ciosem. I jest to możliwe, gdyż ich rywale, mówiąc delikatnie, zawodzą (trzy wysokie przegrane). Czy Villans stać tu na korzystny rezultat? Sporo będzie zależeć od Shourya Singha, ale pewniakiem to triumfu będzie tu, rzecz jasna, SND.

 

FC Football Team vs FC TAURI

Kokosy vs Fennecs

Gentlemen vs FC REVIVAL

Cervinus vs WARRIORS-REAL

SND II vs The Villa

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-weekend/i-liga