W rozgrywkach weekendowych pędzimy pełną parą i w najbliższą niedzielę nie mamy zamiaru zatrzymywać się. W 4. serii gier obejrzymy kilka arcyciekawych spotkań. W meczu na szczycie Ekstraklasy Husaria Mokotów 2 podejmie ERGO Technology & Services S.A., przed szansami na następne zwycięstwa staną AZS PJATK oraz SND, ale ich rywale, czyli Chwast Lotosu i Polisquad tanio skóry nie sprzedadzą. W I Lidze prowadzący FC InterTeam czeka trudne wyzwanie w postaci WARRIORS-REAL. Na wpadkę lidera będą liczyli FC Oldboys, ale sami będą musieli uporać się z nieobliczalnym FC Football Teamem. A to nie wszystko, co przygotowaliśmy na zakończenie tego tygodnia. Zapraszamy na zapowiedź 4. kolejki w Ligowiec Weekend!

W Ekstraklasie zaczniemy z wysokiego „C”, od starcia Husarii Mokotów 2 z ERGO Technology & Services S.A.. W meczu na szczycie spodziewamy się fajerwerków i jesteśmy przekonani, że obie ekipy wezmą udział w pokazie futbolowej pirotechniki. U będących w niesamowitym gazie Husarzy za ogień odpowiedzialni będą przede wszystkim Maciej Olszewski i Tomek Hubner, ale HM2 to tak silna paka, że w zasadzie każdy z ich składu może odpalić lont. Podobnie jak w ERGO, w których barwach wybuchową formę prezentują Sebastian Kołaczew i Piotr Kalinowski. Oj, będzie się działo.

Na brak nudy nie będziemy narzekać też w konfrontacji Chwastu Lotosu z AZS PJATK. Obie załogi mają w kadrach super strzelców (Piotr Ignaczewski i Tomek Bicz), obie są w gronie kandydatów do walki o najwyższe cele. Chociaż Chwast póki co zanotował delikatny falstart. I to właśnie skłania nas, by postawić na Akademików. Drugim argumentem za AZS jest to, że w zeszłym sezonie wygrali 9:3 z CL, ale na finiszu wyżej byli Biało-zieloni. Dlatego też wszystko tu się może zdarzyć.

Następnie na murawie stawią się Cervinus oraz Spowolnieni. W tabeli na chwilę obecną wyżej są Bordowi z Wiktorem Balcerem na szpicy, ale trzeba tu zaznaczyć, że drużyna w niebieskich trykotach zanotowała do tej pory zaledwie jeden występ, więc nie ma co wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Zwłaszcza że doskonale zdajemy sobie sprawą, że Patryk Królik i spółka to uznana w Ligowcu marka. Toteż przeczuwamy tu raczej zaciętą walkę o zwycięstwo i sami się zastanawiamy, kto tutaj będzie górą? My dajemy na remis.

Potem na placu zameldują się Hmmm FC i DMN Yebañsk. Team w błękitnych barwach, mówiąc delikatnie, nie prezentuje się najlepiej tej zimy. Zerowy dorobek punktowy po 3 grach tego najlepszym świadectwem. Niemniej, gospodarze w minionej kampanii pokazali ogromny potencjał i w każdej chwili mogą się przełamać. O co powinien zadbać niezawodny Żenia Antonov. Aczkolwiek DMN z ofensywnym duetem Norbert Strachota – Kuba Obiedziński spokojnie może myśleć o korzystnym wyniku.

Na sam koniec czeka nas rywalizacja SND z Polisquadem. Zespół znad Dolinki prowadzony przez Kacpra Mikołajczyka, imponuje świetną dyspozycją (komplet oczek w 2 spotkaniach), więc z pewnością celuje w następną victorię. O to nie powinno być łatwo, gdyż goście z Jackiem Gomulskim w składzie, jeśli mają swój dzień, to mogą pokonać każdego. Tak też było przed tygodniem. I tu sami jesteśmy ciekawi, która drużyna pójdzie za ciosem? A może będziemy świadkami podziału punktów? Nie wykluczamy takiej możliwości.

 

Husaria Mokotów 2 vs ERGO Technology & Services S.A.

Chwast Lotosu vs AZS PJATK

Cervinus vs Spowolnieni

Hmmm FC v DMN Yebañsk

SND vs Polisquad

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-weekend/ekstraklasa

 

 

W I Lidze niedzielną rywalizacją otworzą FC K.A.C. i The Villa, czyli dwie ekipy, które czekają na przełamanie. Mimo wszystko nieco solidniej prezentują się Kace z Kamilem Kozłowskim na czele (na pewno nominalni gospodarze mają szczelniejszą defensywę) i to może przesądzić o sukcesie, ale Villa nie raz już pokazywała, że potrafi zaskoczyć. Poza tym Patrick Pieta jest w formie, a to zawodnik mogący zrobić różnicę.

AB MED-Serwis i FC REVIVAL to kolejne dwie załogi, które zimą jeszcze nie zapunktowały. I teraz z pewnością jest dobra okazja, by przełamać złą passę, ale kto ją lepiej wykorzysta? My siły obu drużyn oceniamy mniej więcej po równo, więc gramy na remis. Aczkolwiek w obu kadrach są zawodnicy, którzy mogą przesądzić o wyniku. Jak choćby Paweł Wojciechowski z AB MED-u czy Eduard Aleksandrovich z FC R.

Następnie obejrzymy hit 4. kolejki, czyli potyczkę pomiędzy WARRIORS-REAL i FC InterTeamem. Goście w tym sezonie wszystko wygrywają, ale pamiętamy doskonale, że jesienią w bezpośrednim starciu z Wojownikami było 2:2. I to była jedna z niewielu strat punktów Interu w poprzednich rozgrywkach. Czy lider zrewanżuje się za tamten remis. Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż w gazie są Artem Cherkas i Vitalii Leniv. Lecz Mariusz Tryzybowicz z Warriorsów zrobi wszystko, by wbić jak najwięcej bramek Bohdanowi Horokhovowi. A czy mu to się uda? O tym przekonamy się już niebawem.

W konfrontacji Fennecs z ESFT Warszawa ciężko wskazać faworyta. Teoretycznie doświadczenie stoi po stronie gości, którzy dodatkowo mają w swojej kadrze niezwykle bramkostrzelnego Adriana Wronę. Ale zespół z Algierii w swojej debiutanckiej kampanii póki co prezentuje się solidnie i naszym zdaniem gospodarze z czasem będą tylko lepsi. Z duetem Kouidri Hamza - Ait Ouhayoune Tarik Fennecs mogą namieszać, ale na ten moment nieco wyżej cenimy akcje ESFT. Chociaż nie wykluczamy tu żadnego rozstrzygnięcia.

Na sam koniec obejrzymy w akcji FC Football Team i FC Oldboys. I tu będzie ciekawie. W ostatniej potyczce tych załóg FC FT zwyciężyli 7:6 (po kapitalnym widowisku) i teraz liczymy, że będzie równie interesująco. I zobaczymy też, czy wiceliderzy „zemszczą się” za tamtą porażkę. Z Quangiem na kierownicy jest to jak najbardziej realny scenariusz, ale jeśli FC O myślą o sukcesie, to będą musieli znaleźć sposób na Emira Adisbekala.

 

FC K.A.C. vs The Villa

AB MED-Serwis vs FC REVIVAL

WARRIORS-REAL vs FC InterTeam

Fennecs vs ESFT Warszawa

FC Football Team vs FC Oldboys

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-weekend/i-liga