W ten weekend w rozgrywkach kobiecych może pod samym kątem liczby meczów będzie nieco skromniej. Za to jakości nie zabraknie, o czym możemy zapewnić. W sobotę czekają nas dwa interesujące spotkania. Na początek AQUICK zmierzy się z K*AP, a potem FC WAW podejmie AZS UW. Zapraszamy na zapowiedź 5. kolejki Ligowiec Kobiet!

W 5. tygodniu rywalizacji w Ligowiec Kobiet rozpoczniemy potyczką AQUICK z K*AP. Zeszłą kolejkę obie drużyny kończyły w diametralnie różnych nastrojach. Zawodniczki w białych trykotach zanotowały premierową victorię tej zimy, Kobieca Akademia Piłkarska zaś przegrała swój mecz. Kto tutaj będzie górą? My szanse oceniamy mniej więcej po równo, więc o ewentualnym sukcesie mogą zadecydować indywidualności takie jak Natalia Płochocka czy też Katarzyna Pliszka.

W drugim spotkaniu zobaczymy w akcji FC WAW i AZS UW. Tutaj delikatnymi faworytkami bęzie zespół w niebieskich barwach z duetem Weronika Gos – Martyna Gronowska na szpicy. Reprezentantki Uniwersytetu Warszawskiego, jeśli marzą o byciu w czołówce, muszą zacząć regularnie punktować i jest ku temu dobra okazja, gdyż rywalki zamykają ligową stawkę. Aczkolwiek nie lekceważylibyśmy Claudii Wigemom i spółki, gdyż ta ekipa pokazała już w tych rozgrywkach, że potrafi sprawić niespodziankę.

 

AQUICK vs K*AP

FC WAW vs AZS UW

https://www.ligowiec.pl/leagues/zima-2024-ligowiec-kobiet/ekstraklasa