Już w najbliższą niedzielę zamkniemy sezon wiosenny w rozgrywkach weekendowych. W Ekstraklasie mistrza wyłonimy z dwójki: Chwast Lotosu oraz Inter Europol, w I Lidze zaś korespondencyjną potyczkę o tytuł stoczą Fennecs oraz Gentlemen. Zapraszamy na zapowiedź ostatniej kolejki Ligowiec Weekend!

W Ekstraklasie każde z 4 zaplanowanych na niedzielę spotkań będzie miało swoją stawkę. I już w pierwszym z nich, pomiędzy AZS PJATK i Chwastem Lotosu, sporo może się wyjaśnić. Jeśli Biało-Zieloni z Lucjanem Baranem na czele zgarną pełną pulę, zapewnią sobie, co najmniej, wicemistrzostwo. A w razie przegranej Interu Europol – sięgną po złoto. Ten pierwszy warunek zależy tylko od nich i naszym zdaniem jest do spełnienia, chociaż trzeba będzie uważać na Tomka Bicza, najlepszego strzelca AZS-u.

Chociaż ERGO Technology & Services S.A. stracili szansę na tytuł przed tygodniem, to wciąż mogą wylądować na pudle. Żeby tak się stało, to Granatowi muszą pokonać nieobliczalny Powiew Czarnobyla. Nie będzie o to łatwo, gdyż ekipa Mateusza Przystupy prezentuje się niezwykle solidnie. I będzie grała na luzie, gdyż w zeszłej kolejce Bordowi zapewnili sobie ligowy byt. Tu jednak delikatnym faworytem będzie ERGO z Markiem Wójcikiem na kierownicy, ale nie możemy tu wykluczyć żadnego scenariusza.

Następnie na placu zobaczymy SND oraz FC Inter Team. W meczu o utrzymanie zdarzyć się może dosłownie wszystko. W nieco lepszej sytuacji jest załoga znad Dolinki, której do szczęścia, dzięki lepszemu bilansowi bramowemu, wystarczy remis. Ale jak znamy zespół, w którym prym wiedzie Wojtek Miazga, to wiemy, że powalczą tu o wygraną. Jeśli zaś chodzi o komandę rodem z Ukrainy, to nie ma tu wyjścia. InterTeam po prostu musi zainkasować komplet oczek, wtedy uratuje Ekstraklasę. I jesteśmy przekonani, że Artem Cherkas zrobi wszystko, by tak się właśnie stało.

Na sam koniec czeka nas starcie, które prawdopodobnie zadecyduje o mistrzostwie. Inter Europol znajduje się obecnie na pierwszym miejscu i może już się cieszyć z najcenniejszego trofeum przed pierwszym gwizdkiem (w wypadku wpadki ich jedynego konkurenta, czyli Chwastu Lotosu). Lecz jeśli CL triumfują, to Europol będzie musiał zdobyć co najmniej jeden punkt w rywalizacji z FC Oldboys. I zakładamy, że doświadczony Inter z niezawodnym duetem Michał Marzec – Tomasz Piórkowski na szpicy poradzi sobie, ale FC O z Quangiem u steru to drużyna, która jak ma swój dzień, to może każdemu napsuć krwi. Stąd też nic nie jest jeszcze przesądzone.

 

AZS PJATK vs Chwast Lotosu

Powiew Czarnobyla vs ERGO Technology & Services S.A.

SND vs FC InterTeam

FC Oldboys vs Inter Europol

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-weekend/ekstraklasa

 

W I Lidze już po pierwszej potyczce możemy poznać odpowiedź na najważniejsze pytanie – kto sięgnie po złoto. Aktualny lider, czyli Fennecs, zmierzy się z zamykającą stawkę The Villa i będą absolutnym pewniakiem do zwycięstwa. Zwłaszcza że Villans, mimo starań Busta, nie zdobyli wiosną ani jednego punktu. Toteż nie przewidujemy tu niespodzianki i coś wydaję nam się, że Tarik Ait Ouahioune poprowadzi drużynę z Algierii do złota. Jeśli jednak by stało się inaczej, co byłoby ogromną sensacją, to wtedy do akcji wkroczy wicelider..

Gentlemen, bo o nich mowa, mają już zapewnione srebro, ale jeśli Fennecs się potkną, to ekipa ze Stegien będzie musiała wygrać z WARRIORS-REAL. I chociaż Wojownicy będą osłabieni brakiem pauzującego za kartki Mariusza Tryzybowicza, to nadal mają kim postraszyć w ataku (wymienimy tu tylko Roberta Wasiuka czy też Balazsa Nemetha). Tu jednak zagramy na Gentlemenów i coś czujemy, że trio Piotr Gołębiewski – Emin Minshid – Michał Wojtyński znowu zabłyśnie.

Nieco w cieniu walki o mistrzowski wazon odbędą się dwa pozostałe spotkania. W pierwszym z nich Cervnisu podejmie FC Football Team. Bordowi ostatnio zawodzą, a to otwiera szansę dla Michała Drosio z kolegami. I wcale nas by nie zdziwiło zwycięstwo Football Teamu. Chociaż tu bukmacherzy, mimo wszystko, nieco wyżej cenią akcje zespołu, w którym prym wiedzie Mateusz Kolbus. W razie triumfu goście mogą jeszcze wskoczyć na szóstą lokatę, Cervinus z kolei przy pomyślnych wiatrach może wylądować tuż za podium.

Na sam koniec zostanie nam potyczka SND II z FC TAURI. Załoga znad Dolinki, nawet w razie victorii, nie zmieni swojej dziewiątej pozycji. Lecz jesteśmy pewni, że gospodarze z Kubą Kwaśniewskim na kierownicy powalczą o pełną pulę, żeby pozytywnym akcentem zamknąć piłkarską wiosnę. Tutaj jednak faworytem będą goście. TAURI z Dmytro Didhocnyy w ofensywie mogą uplasować się maksymalnie na bardzo dobrej czwartej lokacie. I to jest całkiem realny wariant dla tej brygady. Bukmacherzy nieco wyżej cenią tu akcje FC T i my się zgadzamy z tą prognozą.

 

The Villa vs Fennecs

Gentlemen vs WARRIORS-REAL

Cervinus vs FC Football Team

SND II vs FC TAURI

https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2024-ligowiec-weekend/i-liga