Dzień meczowy - 20 listopada

19.11.2022

Ligowiec Weekend i czekająca nas niedzielna rozgrywka to dla niektórych drużyn ostatni moment by zebrać się do walki o ligowe punkty. A te mogą dać przepustkę do strefy medalowej, a ich brak może skomplikować sytuację w tabeli. I tak w ekstraklasie SND po ostatniej przegranej powalczy z mającymi medalowe aspiracje Inter Europol-Piekarnia Szwajcarska. Ligę niżej Spowolnieni z fotela lidera przyglądać się będą jak wypadną w bezpośrednim starciu Hiszpania CF i Chwast Lotosu oraz co ugrają Kokosy! Druga liga z derbami Wietnamu i dość ciekawie zapowiadającym się pojedynkiem Gringo vs Sielce Squad. Zapraszamy na zapowiedź tego co nas czeka w niedzielę 20 listopada przy Piaseczyńskiej!

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie ekipa SND po ostatniej przegranej z Akademikami będzie chciała odkuć się na Inter Europol-Piekarnia Szwajcarska. Rywale natomiast podbudowani zwycięstwem nad Radico nie planują zwalniać tempa I zechcą wykorzystać szansę, jaką dać im może zwycięstwo w tym meczu. Otworzy ono drogę do podium, ale żeby to stało się faktem to ekipa gdzie rządzą I dzielą bracia Piórkowcy musi uporać się ze Śpiewakiem, Lechem I pozostałymi asami Dziadka. Także szykuje nam się hit, który da odpowiedź na wiele pytań i oby rywalizacja był na wysokim poziomie!
W kolejnym meczu gdzie wiele dziać się powinno zobaczymy na boisku liderujący AZS PJATK i FC Hanoi. Oba zespoły ostatnio zapunktowały, także przed nimi moment by udowodnić swoje możliwości i aspiracje. Możemy spodziewać się otwartetgo meczu, gdzie goście zapewne zadbają o obronę I będę starać się wykorzystać swoje atuty w postaci Toana, Tunga I Kiena. Czy któryś z nich da przewagę, która przełoży się na punkty? Będzie trudno, bo naprzeciw staną Bicz, Hetmaniok czy Zalewski. A tak naprawdę cały zespół AZS-u napędza się do walki I jak tylko stawią się w komplecie, to będziemy świadkami kolejnego dobrego meczu tej niedzieli.
Z nastawieniem na kolejne punkty Służewiec wyjdzie do rywalizacji z AB MED-Serwis. Dwa mecze wygrane przez ekipę Piotrka mogą ich nakręcić do kolejnych czynów I przy odrobinie szczęścia dać punkt(y). Na te też liczą czerwoni, którzy w ostatnich dwóch meczach schodzili pokonani. Choć walecznie rywalizaowali, to nie zdołali przełamać dobrze grających przeciwników. Także teraz sąsiadujący ze sobą powalczą o przysłowiowe sześć punktów I ciężko wskazać kto po meczu będzie bardziej zadowolony. Czyżby remis?
W pozostałych meczach teoretycznie widać faworytów, ale jak to bywa, nie muszą oni wygrać. Uwiąd Starczy, zamykający tabelę dzielnie walczył ostatnio z FC Hanoi, ale niestety nic nie ugrał. W niedzielę stanie oko w oko z podobnie grającą Boca Juniors, której zawodnicy po serii porażek udanie zakończyli zawody z AB MEDem. Teraz, o ile myślą o podium, muszą kontynuować zwycięską drogę, bo przed nimi dość ciężkie rywalizacji. W tym meczu muszą uważać na Kulmińskiego, który wyrósł na filar drużyny, I przy wsparciu kolegów może poprowadzić ich do sukcesu.
Podobnie rzecz się ma w pojedynku Radico vs Hmmm FC. Będący w czołówce zawodnicy z Wietnamu delikatnie wyhamowali, jednak w tej konfrontacji grają tylko o zwycięstwo i tym samym powrót do walki o mistrzowski tytuł. To zapewnić ma szalejący pod bramką rywali Mario oraz jego kompani, którzy potrafią odpowiednio przyspieszać grę i wykorzystywać błędy rywali. A tych Zieloni potrafią zrobić kilka w meczu, także czujność muszą zwiększyć, zagrać odpowiedzialnie i spróbować powalczyć na tyle dobrze by niespodzianka stała się faktem. A za takową uznamy chociażby remis.

www.ligowiec.pl/leagues/jesien-2022-ligowiec-weekend/ekstraklasa

W pierwszej lidze na przód wychodzi mecz Hiszpania CF z Chwastem Lotosu. To będzie ważny pojedynek dla układu tabeli. Hiszpanie ostatnio nie zachwycili w meczu z FC KAC I szczęśliwie uratowali 3 punkty. Rywale natomiast odbili się po porażce z liderem i jeżeli myślą o szczytach pierwszoligowych to ten mecz muszą wygrać. Dwa punkty starty do Hiszpanów to dobra motywacja by zaistnieć I pokazać, ale muszą uważać na kontry jak i zespołowość gry przeciwnika. My czekamy na pojedynek bramkostrzelnych Cardony (12) i Ignaczewskiego (8), którzy swoimi celnymi strzałami mogą dać przewagę nad przeciwnikiem.
Ciekawie powinno być także w pojedynku FC InterTeam vs Kokosy. W obydwu zespołach drzemią możliwości, a tych więcej na ten moment pokazli goście. Jednak gospodarze zawsze walczenie wchodzą w mecz, lecz niekiedy brak szczęścia pozbawia ich punktów, postarają się o zwycięstwo. Kokosy natomiast posiadający szczelną obronę, która raz dała się oszukać i przegrali, a raz podzieli się punktami. Pozostałe 3 mecze zwycięskie i tak tym razem zechcą zakończyć mecz. Jak widać zespoły nie będą raczej kalkulować, a o ewentualnym zwycięstwie może zdecydować jedna akcja.
Mecz sąsiadów w tabeli Polisquad vs Corston Wankers da jednej z tych ekip, przy zwycięstwie, możliwość włączenia się do walki o wyższe lokaty. Goście potrafią spłatać figla i zabrać punkty wyżej notowanym, chcoćby liderującym wówczas Kokosą. Ich rywale też mają na koncie lidera, Spowolnionych, ale ogólnie grają w kratkę i nie mogą złapać właściwego rytmu. W tym meczu mogą zdecydować indywidualności takie jak Cendrowski czy Jamorski u gospodarzy oraz Gębski u gości. Czekamy na rozwój akcji i żadnego z wyników nie wykluczamy.
Pozostał nam pojedynek Cervinusa z FC KAC. Goście po przespaniu początku meczu z groźnie grającą Hiszpanią CF zdołali doprowadzić do remisu i do pełni szczęścia zabrakło owego szczęścia. Może tym razem zagrają lepiej i skuteczniej, ale muszą uważać na dobrze grającego Balcera, który wraz z kolegami po ostatnich niepowodzeniach będzie chciał złapać komplet punktów. To daje nam poczucie, że w tym meczu na nudy narzekać nie będziemy, a kto wygra to zdecyduje boisko i dyspozycja dnia poszczególnych zawodników.

www.ligowiec.pl/leagues/jesien-2022-ligowiec-weekend/i-liga

W drugiej lidze kilka drużyn ma chrapkę na mistrzowski tron. Najbliżej do sukcesu mają Sielce Squad, którzy w tej kolejce zawalczą o punkty z Gringo. I to może być decydujące starcie, bo jak spojrzymy w tabelę, mając na uwadze jeden mecz mniej rozegrany przez ekipę Gołębia, to widzimy co czeka drużyny. Sielce by myśleć o najwyższym miejscu nie mogą przegrać, a ich rywale muszą postawić wszystko na jedną kartę – zwycięstwo! W obydwu drużynach “walczaki” , także tutaj nikt nogi nie odstawi i możemy być pewni, że rywalizacja będzie na full. Oby tylko emocje nie przekroczyły pewnych granic, rzecz jasna tych po za sportowych. Na te typowo piłkarskie liczymy, tak jak i na mecz okraszony wieloma sytucjami oraz bramkami.
Swoją szansę medalową zechce zapewne wykorzystać też ESFT Warszawa. Zawodnicy grający w czarnych koszulkach zmierzą się z The Villa i mamy nadzieję, że do meczu dojdzie, co pozwoli by obie ekipy o punkty powalczyły na zielonej murawie. A ta rywalizacja da nam odpowiedź, czy będący w środku tabeli ESFT trzeci raz z rzędu zapunktuje po całości, czy też pozowli rywalom na ugranie pierwszych jesiennych punktów? Dużo zależeć będzie od mającego parcie na bramkę Wronę. Także czekamy na drużyny w niedzielne południe i na emocje meczowe.
Z dolnej części tabeli będą chcieli wydobyć się zadownicy Widma Awansu lub Intenazionale. Bezpośredni mecz pokaże, w którym teamie drzemie więcej waleczności i skuteczności. Widmo z duetem Hovhannisvan-Luty miało pecha w tym sezonie i kilka punktów przeszło im koło nosa. Teraz postarają się pokazać i zaakcentować swój udział w jesiennych zmaganiach zwycięstwem. Natomiast rywale, mają przed sobą dość napięty terminarz i przy odrobinie szczęścia popartrego umiejętnościami mogą jesczcze namieszać. Czy stać ich na to? Wszystko w ich nogach oraz głowach.
Na sam koniec zostawiliśmy derbowy pojedynek TT Nghe Tinh FC z Nam Dinh. Jak wiadomo, w takich meczach gra się do końca, walczy o każdą piłkę, bo to sę derby! Wyżej będący w tabeli goście, którzy myślą o dobrym zakończeniu sezonu, nie będą chcieli oddać choćby punktu. Jednak muszą uważać na rywala, bo ten co prawda łatwo potracił punkty, ale ma swoje atuty i zechce je pokazać tej niedzieli. Także przed nami ciekawe zawody, w których mamy nadzieję zobaczyć kawał dobrej piłki, a wynik będzie wahał się do samego końca.

www.ligowiec.pl/leagues/jesien-2022-ligowiec-weekend/ii-liga

Jak widać, szukuje nam się gorąca niedziela, podczas której możemy już wypatrywać medalistów tych jesiennych rozgrywek Ligowca. Liczymy na sportowe emocje. Wypatryjemy dobrych zawodów i trzymamy kciku za dobre zagrania.

Przypominamy o trwających zapisach do Ligowiec CUP 2022 oraz zimowej kampanii Ligowiec Weekend. Czekamy na Wasze potwierdzenia oraz zgłoszenia drogą mailową kontakt@ligowiec.pl lub telefonicznie: 514-444-010.

Szczegóły zapisów oraz nowego sezonu przy Piaseczyńskiej - bit.ly/3pF2EOb

Zapraszamy!