Dzień meczowy - 22 czerwca

22.06.2022

Przed nami kolejny dzień zmagań przy Piaseczyńskiej. Tym razem obejrzymy trzy biznesowe starcia oraz będziemy świadkami odrabiania „zaległości” weekendowych rozgrywek. W biznesowej Ekstraklasie Barberian & Kolektyw Kreatywny zmierzy się z walczącymi jeszcze o podium Radico, z kolei na pierwszym szczeblu czekają nas dwa mecze. Najpierw PZPN zagra z EN AVANT Warszawa, a potem na placu zameldują się ABC Parkiety i Pilot. Natomiast do walki o weekendowe punkty stanie Boca Juniors,a jej zawodnicy powalczą ze Spowolnionymi oraz AB MED-Serwis.

Zapraszamy na zapowiedź środowych spotkań.

Na dzień dobry w biznesowej Ekstraklasie obejrzymy w akcji Barberian & Kolektyw Kreatywny i Radico. Zaczniemy od ekipy w czarnych trykotach. Barbarzyńcy po świetnym początku rozgrywek (trzy zwycięstwa z rzędu) zanotowali potem trzy porażki i teraz sami jesteśmy ciekawi, czy przełamią w końcu złą passę? Jeśli swój dzień będzie miał Mariusz Wojciechowski, to jest to jak najbardziej realne. Jednak przed nominalnymi gospodarzami trudne zadanie, gdyż rywal to jedna z rewelacji tego sezonu. I chociaż zespół, w którym prym wiedzie duet Tu Neymar–Quang Ngo mistrzostwa już nie zdobędzie, to nadal może znaleźć się na podium i o to zapewne dziś powalczy. W poprzednim starciu tych drużyn górą był Barberian (5:4), ale teraz nie wykluczamy rewanżu Radico.

Barberian & Kolektyw Kreatywny vs Radico
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/ekstraklasa

W pierwszej lidze jako pierwsi na murawę wybiegną PZPN i EN AVANT Warszawa. I tutaj w roli faworytów wystąpią Biało-czerwoni. Ekipa Gianfranco Ricciego przy korzystnych wiatrach może skończyć nawet na podium, ale żeby tak się stało, to musi wygrywać z niżej notowanymi przeciwnikami. Goście aktualnie są przedostatni, ale musimy pochwalić ich za dwa ostatnie spotkania z MON-em i OBI. Mimo porażek zespół z Francji wcale nie odstawał. Niemniej, jak wspomnieliśmy, tu stawiamy na PZPN. W konfrontacji ABC Parkiety z Pilotem zaś bukmacherzy typują remis. Obie załogi mają duży potencjał (wspomnimy tylko Grzegorza Spytka czy Piotra Ignaczewskiego), ale obie reprezentują dość sinusoidalną formę, stąd też ich miejsca w tabeli dalekie są od wymarzonych. Można te miejsca jednak jeszcze poprawić za pomocą trzech punktów i jesteśmy pewni, że zarówno jedni jak i drudzy powalczą o pełną pulę.

PZPN vs EN AVANT Warszawa
ABC Parkiety vs Pilot
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/i-liga

W weekendowych rozgrywkach też zbliżamy się ku finalnym rozstrzygnięciom, dlatego też w tygodniu zostaną nadrobione pierwsze zaległości. Przed Boca Juniors gorąca i trudna środa, a podczas niej dwa mecze z rywalami z ekstraklasy. Z rywalami, którzy są tuż za nimi i mają raptem po punkcie mniej. Jednak to Boca ma większe szanse by namieszać w górnej części tabeli, ponieważ mają więcej do rozegrania. Za pierwszego rywala będą mieć Spowolnionych i muszą uważać na duet Stoch-Królik, który już nie jedną obronę rozmontował. Z drugiej strony mają w swoich szeregach Marca, który przy wsparciu ekipy może zapewnić komplet punktów. W tej konfrontacji widzimy dużo walki i otwarty wynik. Natomiast w drugiej rywalizacji, z AB MED-Serwis, scenariusz może być podobny i rywalizacja wyrównana. O finalnym rozstrzygnięciu może zdecydować zmęczenie, które rywal może spróbować wykorzystać. A ma kim to zrobić, choćby skutecznym w ostatnim czasie Jabłońskim czy równie odważnie grającymi Niemcem i Matą. Czy tak będzie? Boisko zweryfikuje możliwości i zamiary wspomnianych drużyn, a nam należy liczyć na piłkarskie emocje.

Spowolnieni vs Boca Juniors
AB MED-Serwis vs Boca Juniors
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-weekend/ekstraklasa