Dzień meczowy - 23 czerwca

23.06.2022

Przed nami jeden z ostatnich akcentów tego sezonu w rozgrywkach biznesowych na dolej Warszawiance. W Ekstraklasie mający jeszcze szanse na mistrzostwo Grospol.pl zmierzy się z Barberian & Kolektyw Kreatywny, na pierwszym szczeblu zaś zobaczymy bijące się o złoto PRA Group, których rywalem będzie nieobliczalne MPSC. W II Lidze z kolei obejrzymy mecz na szczycie pomiędzy Aurovitas i Plusem. Zapraszamy na zapowiedź środowych zmagań w Ligowiec Biznes!

W Ekstraklasie już na dzień dobrym obejrzymy niezwykle istotne spotkanie z punktu widzenia walki o mistrzostwo. Grospol.pl wciąż ma nadzieje na tytuł i żeby ją podtrzymać, musi po prostu ograć Barberian & Kolektyw Kreatywny. Barbarzyńcy nie będą tu faworytem, bo z tego co nam wiadomo, mogą stawić się na to starcie dość wąską kadrą. Jednak doskonale wiemy, że ten zespół nigdy nie odpuszcza, a dodatkowo, w poprzednim sezonie, urwał punkty Grospolowi. Toteż nic tutaj nie jest przesądzone. Bobi-Red (desame.pl), co już wiadome, tytułu już nie obronią, ale mają jeszcze nadzieje na finisz w TOP3. I mogą zrobić ku temu dziś mały krok, gdyż ich rywalem będzie FC Hanoi, którzy są realnie zagrożeni spadkiem. Do tej pory zebrali ledwie punkt i trudno przypuszczać, żeby przełamali się z tak utytułowaną drużyną jak Bobi-Red. Niemniej nie takie niespodzianki oglądaliśmy na naszych boiskach, dlatego też czujemy, że może być tu ciekawie.

Barberian & Kolektyw Kreatywny vs Grospol.pl
FC Hanoi vs Bobi-Red (desame.pl)
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/ekstraklasa

Pierwsza liga daje nam jedno spotkanie pomiędzy PRA Group i MPSC. I tutaj nietrudno będzie nam wskazać faworyta. Będzie nim rzecz jasna idący jak burza wicelider, który w razie wygranej wskoczy na pierwsze miejsce. Jesteśmy pewni, że bijące się o złoto PRA podejdzie w pełni skoncentrowane do tej potyczki. Ekipa Konrada Zająca z kolei, z tego co nam wiadomo, może stawić się na ten mecz okrojonym skłądem, co na pewno nie ułatwi im i tak już bardzo trudnego zadania. Chociaż kto wie, może zobaczymy tu niespodziankę. Lecz wielkich pieniędzy na to byśmy nie postawili, bo wydaję nam się, że PRA Group z Albertem Białkowskim na czele zgarną tu pełną pulę.

PRA Group vs MPSC
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/i-liga

Na drugim szczeblu zaczniemy niechronologicznie, bo od środkowego spotkania pomiędzy Aurovitas i Plusem. Nominalni gospodarze mają już zapewnione miejsce na pudle, ale w wypadku wygranej z nowo koronowanym mistrzem mogą sięgnąć po srebro i awans do I Ligi. Toteż Marek Kasprowicz i jego świta mają o co walczyć. Dodatkowo na boisku zobaczymy dwóch konkurentów do tytułu króla strzelców, czyli Michała Winiarskiego i Janka Pobochę. Ten pierwszy ma na koncie 15 trafień, drugi 17, toteż dodatkowym smaczkiem będzie tu ich pojedynek o miano najskuteczniejszego snajpera sezonu. Cóż, nie pozostaje nam nic innego nic tylko zaprosić na to widowisko. W pozostałych starciach, nieco w cieniu meczu na szczycie, zaległości nadrabiał będzie AAT Systemy Bezpieczeństwo. Najpierw przedostatnia drużyna w stawce zmierzy się z ProService Finteco. I tutaj pewniakiem zdaje się być team Łukasza Zalewskiego, który jeśli tu zgarnie komplet oczek, to ukończy wiosenną kampanię na dobrym, czwartym miejscu. I wydaję nam się, że jest to najbardziej możliwy scenariusz. Potem AAT zagrają z Dun & Bradstreet. Ekipa gości szanse na czwartą lokatę ma matematyczne, bo wcześniej musiałby stracić punkty ProService Finteco, a dodatkowo sami musieliby bardzo wysoko zwyciężyć z przeciwnikiem. A Granatowo-czerwoni z Rafałem Jarnickim na czele, mimo że ostatnio wpadli w dołek, zdolni są by sprawić niespodziankę. Co z tego wszystkiego wyjdzie? Przekonanym się już dziś wieczorem.

AAT Systemy Bezpieczeństwa vs ProService Finteco
Aurovitas vs Plus
AAT Systemy Bezpieczeństwa vs Dun & Bradstreet
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/ii-liga