Dzień meczowy - 5. kolejka letnich zmagań

03.08.2022

Przed nami 5 seria spotkań, czyli ostatni akt pierwszej części w letnich rozgrywkach na boiskach przy Piaseczyńskiej. A w nim odkryte zostaną wszystkie karty. W Grupie A pewne już awansu do czołowej czwórki FC Otamany zmierzą się z Piłkawką, natomiast będące najbliżej TOP4 Los Blancos zagrają dwa razy, najpierw z RZGD, a potem ze wspomnianą wcześniej Piłkawką. W Grupie B najwięcej niewiadomych, więc i emocji spodziewamy się więcej. I tak o kolejne zwycięstwo powalczy lider AZS PJATK z drugim SND, które pozostaje w walce o obecność w TOP4. Swoich szans poszukają równiże zawodnicy Old But Good jak i w bezpośrednim starciu TK Team i legalalliance.pl. Co jeszcze czeka nas w tę środę i czwartek? Zapraszamy na zapowiedź 5. kolejki w Ligowiec Lato

Już na otwarcie, w grupie A obejrzymy spotkanie FC Otamanów z Piłkawką. Tutaj napiszemy wprost, pewniakiem jest komanda z Ukrainy z ofensywnym duetem Didenko – Yakovenko na czele. Do tej pory liderzy wygrywali wszystko, po dobrej oraz przemyślanej grze, i o ile rywale, u których prym wiedzie Jończyk, nie sprawią niespodzianki, to powinny być kolejne trzy punkty. Za Otamanami będzie trwała walka o TOP4. Szanse na to mają Prestige Mokotów i Polisquad, którzy zmierzą się ze sobą. Stawka tych zawodów jest bardzo duża, więc nikogo specjalnie nie trzeba będzie mobilizować. Nam tu pachnie remisem, ale być może jedna z indywidualności takich jak Luty czy Cendrowski przesądzi o wyniku dzisiejszego spotkania? Zobaczymy! Następnie Los Blancos podejmie RZGD. I tutaj faworytem będzie zespół w białych trykotach, który posiada bardzo mocną ofensywę. Wymienimy tu Lukmana i Hussama, ale tak naprawdę każdy zawodnik gospodarzy może zrobić różnice. Ich przeciwnicy z kolei są dość nieobliczalni, ale jak mają swój dzień, a w formie jest Błażewicz, to mogą powalczyć z każdym i zdobyć punkty. Czy tym razem im się uda? Dowiemy się już niebawem. To starcia środowe. W czwartek za to obejrzymy jeszcze jeden, zaległy mecz pomiędzy Los Blancos i Piłkawką. Gdy gra druga ekipa z ostatnią, to ciężko spodziewać się jakiegoś wielkiego zaskoczenia, ale nie lekceważylibyśmy grających na żółto gości, którzy mają spory potencjał. Niemniej tu postawimy na ich rywali, gdyż tego lata są w wyższej dyspozycji niż oponenci.

FC Otamany vs Piłkawka
Prestige Mokotów vs Polisquad
Los Blancos vs RZDG
Piłkawka vs Los Blancos
https://www.ligowiec.pl/leagues/lato-2022-ligowiec/grupa-a

Po tej kolejce będzie też wszystko jasne w Grupie B. Na dzień dobry na placu zameldują się W.P i Old But Good. Wilki mogą jeszcze opuścić ostatnie miejsce w tabeli, ale do tego potrzebne będzie zwycięstwo w najbliższym meczu. Pomocne w tym mogą być gole duetu Piotr Gwóźdź i Paweł Gwóźdź oraz dokładna gra obronna. Tutaj jednak bukmacherzy nieco wyżej cenią akcje walczących o awans rywali z Zaborowskim i Zdrojewskim na czele. Czy to wystarczy by pokonać gospodarzy i przedłużyć szanse na awans? Boisko zweryfikuje. Następnie na murawę wybiegną TK Team i legalalliance.pl. Obie ekipy mogą jeszcze marzyć o TOP4, zatem spodziewamy się zaciętej batalii. Trudno nam powiedzieć, kto może być górą, gdyż obie strony mają swoje atuty. Wymienimy choćby Grochala czy Łatasia. Nam się wydaje, że doświadczenie stoi za Fioletowymi, ale nie przekreślamy nadziei gospodarzy i czekamy na ciekawy pojedynek. Przed bijącymi się o czołową czwórkę SND trudne zadanie. Muszą wygrać, by wskoczyć do grupy mistrzowskiej, ale ich najbliższy rywal jest z najwyższej półki. AZS PJATK, bo o nich mowa, do tej pory zgarnęli komplet oczek i naszym zdaniem będą chcieli pójść za ciosem. Ofensywne trio Hetmaniok-Bicz-Zalewski na pewno zrobią wszystko, by powiększyć swój dorobek strzelecki i utrzymać dobrą passę. Lecz drużyna z Mokotowa nie stoi na straconej pozycji, a tacy napastnicy jak Lech czy Kaszuba mogą przesądzić o wyniku. Wszytsko w ich głowach i nogach, a my zacieramy ręcę na myśl o tej rywalizacji i przewidujemy, że kilka ładnych akcji i bramek zobaczymy na zakończenie pierwszej fazy rywalizacji.

W.P vs Old But Good
TK Team vs legalalliance.pl
SND vs AZS PJATK
https://www.ligowiec.pl/leagues/lato-2022-ligowiec/grupa-b

Wszystkich Państwa zapraszamy do kibicowania i wspierania swoich faworytów z trybun przy Piaseczyńskiej!
Przypominamy również o zapisach jakie aktualnie prowadzimy na sezon JESIEŃ 2022. Pierwsze mecze już we wrześniu, a dla Państwa Reprezentacji przygotowaliśmy następujące rozgrywki:

- 𝕃𝕚𝕘𝕠𝕨𝕚𝕖𝕔 𝔹𝕚𝕫𝕟𝕖𝕤 - rozgrywki dedykowane dla firm, instytucji oraz drużyn preferujących rozgrywki w tygodniu wieczorami, mecze we wtorki, środy i czwartki - bit.ly/3MtfyZD
- 𝕃𝕚𝕘𝕠𝕨𝕚𝕖𝕔 𝕎𝕖𝕖𝕜𝕖𝕟𝕕 - rozgrywki dla nieformalnych drużyn preferujących mecze w niedzielę - bit.ly/3pF2EOb
- 𝕃𝕚𝕘𝕠𝕨𝕚𝕖𝕔 𝕆𝕝𝕕𝕓𝕠𝕪𝕤 - zmagania dedykowane dla zawodników 35+, mecze w tygodniu wieczorami - bit.ly/3hL0MPM

Zapraszamy do kontaktu, zapisów i sportowej rywalizacji w Ligowcu
Zadzwoń, zapytaj, zapisz drużynę
☎ 𝟱𝟭𝟰 - 𝟰𝟰𝟰 - 𝟬𝟭𝟬
kontakt@ligowiec.pl