Czwarty tydzień letnich zmagań przy Piaseczyńskiej przyniósł 63 celne trafienia oraz awans do TOP4 drużyn FC Otamany i AZS PJATK. Blisko dołączenia do nich jest Los Blancos, natomiast w grupie B aż cztery drużyny zachowują szanse na awans. Także szukuje nam się ciekawy finisz pierwszej fazy letnich rozgrywek. Ale zanim do niego dojdzie zapraszamy na podsumowanie kolejki nr 4, jaka rozgrywana była w środę i czwartek na boiskach Ligowca

Pierwsi na boisku zameldowali się zawodnicy Prestige Mokotów i FC Otamany. Spotkanie od początku było ciekawe i z upływem czasu więcej do powiedzenia mieli liderzy tej grupy. Do przerwy zobaczyliśmy tylko dwa trafienia (oba dziełem Didenki) i tutaj duża zasługa golkipera Dudzińskiego, który popisywał się skutecznymi interwencjami. Po zmianie szybka trzecia bramka i w kolejnych minutach zarysowywała się większa przewaga gości, którzy po składnych akcjach oraz strzałami zza pola karnego próbowali podnieść prowadzenie. W 31 minucie Kostya kompletuje hattricka, a jego koledzy podwyższają wynik na 0:6. Wówczas rywal, wykorzystując wysuniętego Bornyka, strzela honorowego gola (37 min.), co nie zmienia faktu, iż lider atakuje do końca czym pozwala sobie na zwiększenie przewagi i mecz zamyka się wynikiem 1:8. Wynik promuje FC Otamany do walki o najwyższe cele.
Drugi mecz środy pomiędzy Piłkawką a RZDG, drużyn zamykających tabelę, miał pokazać, który z zespołów może jeszcze włączyć się do walki o najwyższe cele. Piłkawka z racji, że ma zaległe spotkanie, miała większe szanse zaistnienia, ale jak boisko pokazało łatwo nie było. Rywale walecznie nastawieni i od początki mieliśmy wyrównany bój, z którego ciężko było wyróżnić którąż z drużyn. 1:1 do przerwy po trafieniach Siedlicha i Starosty, a w drugiej połowie do 35 minuty utrzymywał się wynik remisowy. Po golach Chomczyka i Jończyka było 2:2, a następnie duet Błażewicz-Banaś, w ostatnich 5 minutach trzykrotnie spowodowali, że Wendałowicz musiał wyciągać piłkę z siatki. W odpowiedzi padł jeden gol dla gospodarzy, i tym samym trzy punkty, pierwsze w tym sezonie, powędrowały na konto RZDG (3:5).
Pojedynek Polisquadu z Los Blancos, drużyn z potencjałem do awansu do TOP4 przyniósł dużą liczbę bramek, jednak był Goście od początku próbowali przejąć inicjatywę na boisku i osiągnęli przewagę, którą potrafili zamienić na bramki. Pierwszą w 2 minucie zdobył Elyas, a kolejnych sześć padło jeszcze do przerwy. Gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem Jamorskiego i mimo prób, więcej nie zdołali trafić. Po przerwie gra była bardziej wyrównana, choć większa presja Polisquadu przynosiła im szanse, które nie zawsze potrafili wykorzystać. Jedynym który trafiał (po za samobójem) był Jamorski. Natomiast u rywali prym w trafianiu wiedli Lukman, Hussam i Mahmoud. I tak mecz zakończył się wynikiem 4:12, czym Los Blancos zrobili duży krok by awansować do TOP4, natomiast rywalom pozostaje walka o jak najlepszy wynik w przyszłej kolejce.

Prestige Mokotów vs FC Otamany 1:8
Piłkawka vs RZDG 3:5
Polisquad vs Los Blancos 4:12

W drugiej grupie walki i emocji nie brakowało. Od pierwszego starcia, w którym TK Team podejmował Wilków Południa było widać, że nie będzie taryfy ulgowej. Pierwsza połowa pokazała, ze obie drużyny chcą zwyciężyć. Wilki szybko wyszli na prowadzenie, Bartosz Gwóźdź wykorzystał swoją okazję i było 0:1. Rywale szybko wyrównali za sprawą celnego uderzenia Sułka i do przerwy mimo lepszych okazji ze strony gości mieliśmy remis. W drugiej połowie to TK zwiększyli presję na rywalach, którzy mimo to ponownie trafili do bramki Jasińskiego i było 1:2. Tak samo jak w pierwszej połowie, tak i teraz remis pojawił się na tablicy wyników. Bramka Grochala w 34 minucie dała wyrównanie i do końca wynik 2:2 już nie uległ zmianie. Remis to pierwsze letnie punkty Wilków, i chyba lekkie potknięcie ekipy rywali w drodze po awans. Ale szanse jeszcze mają, jednak poza swoim zwycięstwem w 5 kolejce muszą liczyć na potknięcia rywali.
Następnie na boisku pokazali się zawodnicy Old But Good i SND. Obie ekipy myślące o awansie, także czekaliśmy na dobre widowisko. Goście mający do nadrobienia punkty ruszyli z większą determinacją na rywala, osiągneli przewagę i od 9 minuty potwierdzali to strzelanymi bramkami. Brylował w tym duet Lech-Kaszuba, którzy przy wsparciu kolegów rozmontowali doświadczoną ekipę gospodarzy. Przed zmianą stron prowadzili już 1:6, by w kolejnych dwudziestu minutach dołożyć kolejne 6 trafień. Rywal odpowiedział kolejnym trafieniem Zdrojewskiego i musiał uznać wyższość zawodników Dziadka. Zwycięstwo zrównało drużyny punktami i pozostawiło ich w walce o TOP4.
Ostatnie zmagania tego tygodnia były dziełem legalalliance.pl i AZS PJATK. Fioletowi by myśleć o awansie nie mogli tego meczu przegrać, a zwyciężając otwierali sobie drzwi. I tak w 4 minucie Łataś wpisał się na listę strzelców, ale dwie minuty później jego zespół przegrywał już z liderem 1:2. Kolejne minuty dawały jednym i drugim szansę na zmianę rezultatu, więcej z gry mieli Akademicy i jeszcze przed zmianą stron powiększyli przewagę do dwóch bramek (1:3). Druga odsłona to szybkie dwie bramki AZSu. Bicz z Branickim w 23 minucie trafiają i jest 1:5. Kolejne minuty dają walkę i okazje z obu stron, czego potwierdzeniem bramki strzelane na przemian. Zaczął Domagalski, skończył Hetmaniok i komplet punktów dla lidera, a co za tym idzie awans do TOP4 stał się fatem. Legalalliance.pl nie traci szansy i za tydzień powalczy o najwyższe cele!

TK Team vs W.P 2:2
Old But God vs SND 2:12
legalalliance.pl vs AZS PJATK 4:8

Ekipom FC Otamany i AZS PJATK gratulujemy awansu do TOP4. W najbliższym tygodniu czekają nas decydujące starcia pierwszej fazy rozgrywek i jesteśmy ciekawi, które z drużyn dołączą do tej dwójki i jak potoczą się losy pozostały ekip uczestniczących w letnich rozgrywkach przy Piaseczyńskiej!

Zapraszamy do śledzenia aktualnych zmagań drużyn i kibicowania swoim faworytom, a Kapitanom przypominamy o trwających zapisach do jesiennych rozgrywek Ligowca:
* Ligowiec Biznesrozgrywki w tygodniu wieczorami (mecze po godz. 18.30);
* Ligowiec Weekend – rozgrywki w niedzielę;
*
Ligowiec Oldboys – rozgrywki dla zawodników 35+ w tygodniu wieczorami (mecze po godz. 18:30).

Więcej informacji i szczegółów pod numerem telefonu 514 – 444 – 010 lub mailowo kontakt@ligowiec.pl