Dzień meczowy - 10 maja

10.05.2022

Dziś wtorek, zatem przyszła pora na kolejną dawkę dobrego futbolu w Ligowiec Biznes. Już wieczorem czekają nas cztery ciekawe spotkania. W drugiej lidze rozkręcająca się Piekarnia Grzybki zmierzy się z DSV, który również wydaje się być na fali wznoszącej. A potem w akcji obejrzymy lidera, czyli Plus, w konfrontacji z mocnym w tym sezonie ProService Finteco. Na pierwszym szczeblu OBI zagra z nieobliczalnym MPSC, a w Ekstraklasie zobaczymy na murawie dwie bardzo waleczne drużyny: PKO BP Finat i Barberian & Kolektyw Kreatywny.

Zapraszamy na zapowiedź wtorkowych zmagań na Warszawiance oraz do kibicowania przy Piaseczyńskiej!

W Ekstraklasie mamy do rozegrania jedno spotkanie, w którym trudno wskazać faworyta. Z jednej strony PKO BP Finat mają bardzo duży potencjał, ale bywają chimeryczni i punktują dość nierówno. Z drugiej zaś jest Barberian & Kolektyw Kreatywny, czyli ekipa, która udanie rozpoczęła piłkarską wiosnę, a w jej barwach brylują Krzysztof Jozefiak czy Marek Wiśniewski. W PKO z kolei groźny będzie Adam Biegaj i Łukasz Brzeszcz. Jak dla nas pachnie tu remisem, ale każdy wynik jest tu możliwy.

PKO BP Finat vs Barberian & Kolektyw Kreatywny
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/ekstraklasa

Na pierwszym froncie obejrzymy także jeden mecz, a do rywalizacją staną OBI z MPSC. Patrząc przez pryzmat tabeli, to faworytem wydają się być znajdująca się w bardzo dobrej formie ekipa w pomarańczowych trykotach z Kacprem Szymankiem i Rafałem Abramczukiem na czele. Lecz gdy spojrzymy na ostatnie dwa spotkania tych drużyn, to możemy łatwo zauważyć, że Konradowi Zającowi i jego ferajnie najbliższy rywal zwyczajnie „leży” (zwycięstwa 8:3 jesienią i 7:3 zimą). Toteż nic tutaj nie można przesądzać i żaden rezultat nas tu nie zdziwi.

OBI vs MPSC
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/i-liga

Na drugoligowych murawach czekają nas dwa interesujące starcia. Jako pierwsi na placu zameldują się rozkręcający się zawodnicy Piekarni Grzybki oraz DSV, którzy także złapali wiatr w żagle. Większe doświadczenie w Ligowcu posiadają nominalni goście z bardzo skutecznym Dawidem Wichowskim na czele i będzie to niewątpliwie atut tej drużyny. Lecz u gospodarzy wszystko powoli się zazębia, coraz lepiej funkcjonuje cały kolektyw, Sławomir Bienias i Krystian Pietrasik pokazali się już parokrotnie z dobrej strony. Możliwy jest tu podział punktów, ale nie wykluczamy żadnego scenariusza.
Następnie czeka nas prawdziwy hit, mianowicie konfrontacja liderującego Plusa z ProService Finteco. Gdy naprzeciw siebie stają zespoły walczące o najwyższe cele, to nie może być miejsca na nudę. Bukmacherzy nieco wyżej cenią akcje lidera z rewelacyjnym Jankiem Pobochą na pokładzie, ale jeśli Damian Mroczkowski będzie miał swój dzień, to równie dobrze  mogą zgarnąć pełną pulę.

Piekarnia Grzybki vs DSV
Plus vs ProService Finteco
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/ii-liga