Dzień meczowy - 11 maja

11.05.2022

Przed nami środowe zmagania w biznesowych rozgrywkach pod szyldem Ligowca. Każdy z planowanych meczów zapowiada się ciekawie i ciężko wskazać na zdecydowany hit tego dnia. W ekstraklasie dawno nie widziany Budimex podejmie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, klasę niżej Old But Good zmierzy się z liderującym Ministerstwem Obrony Narodowej, a na najniższym szczeblu Henkel Polska i AAT Systemy Bezpieczeństwa powalczą o kolejne wiosenne punkty. Zapraszamy do kibicowania i na przygotowane zapowiedzi.

W Ekstraklasie rozpoczniemy hitem, czyli jednym z takich meczów, które mogą w późniejszym rozrachunku decydować o mistrzostwie. Zarówno Grospol.pl, jak i AZS WIT, są w tym sezonie bardzo mocni, toteż spodziewamy się tutaj kapitalnego widowiska. Kto wystąpi w roli głównej? Doświadczenie podpowiada nam, że mogą być to Dominik Skorża, Marek Kołodziejczyk albo Karol Bujalski z Pawłem Wąsem. Których z tych Panów poprowadzi swoich do sukcesu? O to ciężko na papierze, także czekamy na boiskowe rozstrzygnięcie. Następnie na placu zameldują się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Budimex. Gdy mierzą się beniaminek z jednym z kandydatów do złotego medalu, to wiadomo, że faworytem powinni być ci drudzy. Karol Krogulec i jego ferajna w tych rozgrywkach raz zameldowali się za placu i stworzyli kapitalny, piłkarski spektakl, remisując z obrońcą tytułu Bobi-Red (desame.pl). I do tego otrzymali walkower. Zatem jeśli marzą o sukcesie w tej kampanii, to muszą takie spotkania wygrywać, ale naszym zdaniem NFOŚiGW z Mateuszem Krajewskim na czele nie ułatwią im tego zadania.

Grospol.pl vs AZS WIT
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej vs Budimex
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/ekstraklasa

Na pierwszoligowych murawach rywalizację rozpoczniemy od EN AVANT Warszawa i ABC Parkiety. Zaczniemy od tej drugiej drużyny. Mamy wrażenie, że ABC za rzadko grają na miarę swojego potencjału i w tym sezonie, chociaż nie braknie im indywidualnych przebłysków Piotra Dziuby czy Grzegorza Spytka, nieco rozczarowują. Teraz jest szansa, by nieco poprawić sytuację w tabeli, ale jesteśmy pewni, że rywale tanio skóry nie sprzeda. Zdobyli do tej pory trzy oczka w trzech potyczkach i zdążyli pokazać się z niezłej strony, zwłaszcza postawa Patricka Demiaza mogła się podobać. Według nas pachnie remisem, ale nie wykluczamy tu żadnego wyniku. Następnie czeka nas prawdziwy szlagier, czyli konfrontacja Old But Good z Ministerstwem Obrony Narodowej. W starciu wicelidera z liderem po prostu musi być ciekawie i mamy nadzieję, że obejrzymy tu prawdziwe fajerwerki. Faworyta tu nie sposób wskazać, bo i gospodarze mają mnóstwo atutów z Mateuszem Jancarzem i Krzysztofem Jozefiakiem na czele, zaś w MON-ie w doskonałej dyspozycji strzeleckiej jest Marek Kołodziejczyk, a udany początek wiosny zanotował też Grzegorz Kopeć. Oj, będzie tu się działo, to wiemy na pewno!

EN AVANT Warszawa vs ABC Parkiety
Old But Good vs Ministerstwo Obrony Narodowej
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/i-liga

Na drugim szczeblu obejrzymy jedno spotkanie, pomiędzy Henkel Polska i AAT Systemy Bezpieczeństwa. Zimą w konfrontacji tych drużyn górą byli gospodarze, którzy wygrali 5:2 i teraz też będą delikatnym faworytem. Przemawia za nimi większe doświadczenie oraz obecność w składzie Grzegorza Ciesielskiego i Krystiana Sutkowskiego. Niemniej AAT nie stoją na straconej pozycji. Ich duet ofensywny duet Marcin Zegarowski – Rafał Drewnik również może sporo namieszać i na to liczymy.

Henkel Polska vs AAT Systemy Bezpieczeństwa
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/ii-liga