Dzień meczowy - 12 maja

12.05.2022

Przyszła pora na czwartkowe mecze na Warszawiance. Dziś czeka nas pięć interesujących spotkań. I tak w Ekstraklasie Lingaro stanie przed trudnym zadaniem, by zatrzymać rozpędzone Radico, do rywalizacji powróci też obrońca tytułu Bobi-Red (desame.pl), który zmierzy się z FC Hanoi. Na pierwszym szczeblu PZPN spotka się z legalalliance.pl, a na drugoligowych murawach obejrzymy dwie potyczki: NASK United z Wilkami Południa oraz Aurovitas z DSV. Zapraszamy na zapowiedź piłkarskiego czwartku w Ligowiec Biznes!

W Ekstraklasie zaczniemy od Lingaro oraz Radico. Zdecydowanym faworytem będzie tu ekipa, w której brylują Tu Neymar i Quang Ngo, zwłaszcza że są w naprawdę znakomitej dyspozycji. Ich rywale zaś póki co zbierają „frycowe”, ale ich gra coraz bardziej się zazębia, co pokazało chociażby starcie sprzed tygodnia, gdzie jak równi z równym walczyli z AZS WIT. Niemniej to Radico na ten moment wydaje się być pewniakiem. W konfrontacji FC Hanoi z Bobi-Red (desame.pl) bukmacherzy wyżej cenią akcje obrońców tytułu. Robert Basak i jego świta co prawda ostatnio wysoko przegrali, ale im bardzo rzadko zdarzają się takie wpadki. Rywale z kolei zanotowali spory falstart, ale ich poprzednie spotkanie z Finatem pokazało, że wracają na właściwe tory. Naszym zdaniem mogą tutaj namieszać, ale czy na tyle by ugrać punkty?

Lingaro vs Radico
FC Hanoi vs Bobi-Red (desane.pl)
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/ekstraklasa


W I Lidze czeka nas jedno starcie pomiędzy PZPN-em i legalalliance.pl. Biało-czerwoni idealnie rozpoczęli wiosenne rozgrywki, ale potem, dość nieoczekiwanie, wysoko przegrali z ABC Parkiety. Teraz przed Gianfranco Riccim i spółką dobra okazja do przełamania, gdyż rywal znajduje się w małym kryzysie i w tym sezonie jeszcze nie zapunktował. Być może drużyna w fioletowych trykotach przełamie się, dużo tu będzie zależało od skuteczności Filipa Domagalskiego, ale na ten moment faworytem jest PZPN.

PZPN vs legalalliance.pl
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/i-liga

Drugoligowe  zmagania otworzą NASK United i Wilki Południa. Zespół Michała Siemińskiego na początku sezonu wiosennego zupełnie nie przypomina bardzo skutecznej w ofensywie ekipy z końcówki zimy. Być może jednak przełamią się w końcu i pokaż swój pazur. Jeśli swój dzień będzie miał Jan Zgorzelski, to wszystko jest możliwe. Po drugiej stronie są Wilki, naprawdę solidni w obecnej kampanii, z zawsze groźnym Pawłem Gwoździem. Nam tu pachnie remisem z delikatnym wskazaniem na gości, ale nie wykluczamy tu żadnego scenariusza. Potem na murawie zameldują się Aurovitas oraz DSV. Dla nominalnych gości będzie to drugie spotkanie w tym tygodniu (we wtorek grali z Piekarnią Grzybki i było 1:1), ich rywale zaś odpoczywali i może być mała obawa, czy aktualny wicelider nie wypadł z rytmu meczowego. Niemniej to właśnie zespół, w którym wyróżniającą się postacią jest Robert Warakomski, będzie tu faworytem i w nim upatrujemy zwycięzcę.

NASK United vs W.P
Aurovitas vs DSV
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/ii-liga