Gorąca biznesowa rozgrywka

21.06.2022

Druga połowa czerwca, a my wciąż czekamy na wyłonienie mistrzów w dwóch z trzech wiosennych lig biznesowych. We wtorkowych meczach co prawda zdobywców tytułów jeszcze nie poznamy, ale dużo się będzie działo i sporo się może wyjaśnić. W Ekstraklasie przed Budimexem arcyważne spotkanie z nieobliczalnym PKO BP Finat, na pierwszym froncie zaś bijące się o złoto PRA Group zmierzy się z Pilotem. Na drugim szczeblu z kolei obejrzymy konfrontacje dwóch zespołów walczących o jak najlepsze miejsce na finiszu sezonu, czyli Dun & Bradstreet i Piekarni Grzybki. Zapraszamy na zapowiedź piłkarskiego wtorku w Ligowiec Biznes!

W Ekstraklasie obrońcy tytułu Bobi-Red (desame.pl) szansę na powtórzenie sukcesu mają już tylko matematyczne, co nie znaczy, że nie mogą skończyć w strefie medalowej. Robert Basak i jego świta staną przed dobrą okazją, by zrobić krok w tym kierunku, gdyż ich rywalem będzie zamykające tabele Lingaro. W teorii ta ekipa może się jeszcze nawet utrzymać, ale to będzie bardzo trudne zadanie, gdyż ich terminarz jest wyjątkowo ciężki. I tutaj też nie będą faworytem. Następnie zobaczymy absolutnie kluczowe dla losów mistrzostwa spotkanie pomiędzy PKO BP Finat i Budimexem. Sytuacja Karola Krogulca i jego ferajny jest klarowna. Mają wszystko w swoich rękach, a raczej nogach oraz głowach i od nich zależy czy sięgną po złoto. Najprostsza droga to w dwóch ostatnich grach zgarnąć komplet oczek i nie trzeba będzie oglądać się na rywali. Jednak jesteśmy pewni, że ich pierwszy przeciwnik z Adamem Biegajem na czele nie ułatwi im tego. PKO ma o co walczyć, gdyż wciąż możliwy jest ich spadek do niższej klasy. Stąd też na pewno nie odpuszczą, chociaż, rzecz jasna, bukmacherzy wyżej cenią akcje ich rywali.

Bobi-Red (desame.pl) vs Lingaro
PKO BP Finat vs Budimex
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/ekstraklasa

W pierwszej lidze mamy niezwykle ciekawą i zarazem zagmatwaną sytuację, ale być może po wtorkowych meczach nieco się rozjaśni. Na pierwszy ogień pójdą MPSC i PZPN. Oba te zespoły aktualnie zajmują miejsca dalekie od wymarzonych, ale mają jeszcze sporo zaległości do rozegrania, toteż na finiszu sezonu wiosennego może być znacznie lepiej. Jednak do tego potrzebne są punkty. I tutaj trudno wskazać faworyta. Z jednej strony jest zawsze groźny Kamil Kopeć, z drugiej zaś kolektyw Gianfranco Ricciego, w którym za gole odpowiada każdy z zawodników. Nam tu pachnie „X”, ale nie wykluczamy żadnego scenariusza. W drugim starciu pomiędzy Pilotem i PRA Group pewniakiem wydają się być nominalni goście. Team w białych trykotach jest aktualnie czwarty, ale warto pamiętać o tym, że ma sporo meczów mniej rozegranych niż całe TOP3. I poza tylko jednym remisem z MON-em wszystko wygrywali. A dodatkowo mają w składzie znajdującego się w gazie Marcina Stachowicza. Lecz Piloci, jak dobrze wiemy, potrafią sprawić niespodziankę, a jak swój dzień będzie miał Maciej Ignaczewski, to wszystko jest możliwe.

MPSC vs PZPN
Pilot vs PRA Group
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/i-liga

Na drugim szczeblu obejrzymy jedną rywalizację pomiędzy Dun & Bradstreet i Piekarnią Grzybki. Obie ekipy nie mają już szans na podium, ale bardzo możliwe w ich wypadku jest dobre, czwarte miejsce na finiszu wiosennej kampanii. Nieco większe doświadczenie stoi za Andrzejem Osińskim i jego zawodnikami, którzy mogą powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu. Jednak rywale z Wróblem i Kozikiem na czele jak na debiutantów prezentują się świetnie, stąd też według nas wynik jest sprawą otwartą i możemy być świadkami dobrej konfrontacji

Dun & Bradstreet vs Piekarnia Grzybki
https://www.ligowiec.pl/leagues/wiosna-2022-ligowiec-biznes/ii-liga